| Arthiom a întrebat:

Hai salut, care sunt chestiile fara de care nu vreti sa va imaginati viata? Se exclud automat din discutie notiuni gen mancare, apa, aer etc.

Hai ca incep eu, nu as vrea sa stiu cum ar fi viata/lumea fara curent electric si hartie igienica.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul a evoluat milioane de ani fara ambele, omul poate trai fara ele,nu poate trai fara mancare, apa, aer, nu poate coexista specia fara reproducere, da azi multi ti ar taia venele daca le ei telefonul

| Arthiom explică (pentru RAY):

Acum nu vorbim strict de om ca specie si de ce a fost. Doar pareri personale.

| RAY a răspuns (pentru Arthiom):

Omul depinde de trecutul lui inclusiv tehnologia este tot ceva care i satisface dorintele primitive

| Drimmero a răspuns:

Fara anumite persoane, fara Arsenal,, fara pasiunile mele, evident si fara tehnologie.

| Hammurabi a răspuns:

Eu zic familie și prieteni.

Apropo de hârtia igienică. Arabii nu folosesc, ei se spală.
Odată un european s-a certat cu un arab și l-a făcut primitiv pentru că nu folosește hârtie igienică. Arabul a luat un kk și i l-a pus europeanului în palmă. Apoi i-a dat un sul de hârtie igienică și i-a zis "Hai acum curăță-te. Care e primitivul dintre noi doi?" rolling on the floor

| Arthiom explică (pentru Hammurabi):

Arabul bre' laughing arunca rahat ca o maimuta.

| RainmakerX a răspuns:

Internet si carti.

| mentholinks a răspuns:

Eu cred ca as putea sa traiesc si in padure vanand animale si band apa din izvor.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Imagineaza-ti viata fara tehnologie, vs. o nava extraterestra esuata pe terra, iar toata aparatura le-a fost distrusa.winking laughing laughing laughing

| SandraEve a răspuns:

Nu imi vad viata fara familie si iubire. Deci nu imi pot imagina viata traind-o intr-un mod solitar