| Catalina990099 a întrebat:

Hei. A încercat cineva "dieta" cu supa de varza? A dat rezultate?

7 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Lasa prostiile. Pentru a pierde in greutate urmeaza un stil de viata sanatos prin alimentatie sanatoasa si multa miscare.

| Catalina990099 explică (pentru GdX):

Intrebarea era pentru cine a încercat sau a auzit!

| RAY a răspuns:

In prima faza organismul isi va arde grasimile apoi masa musculara,vei fi grasa si fara masa musculara,o dieta de slabit are nevoie obligatoriu de proteine, carbo, grasimi, fibre, daca una din aceste lucruri lipseste este grav se poate ajunge la tot felul de bolii, in concluzie sunt absurde diete de astea

| SilentRain a răspuns:

Eu nu 'suna groznic "dieta "asta

| Hammurabi a răspuns:

Singurul mod de a slăbi corect e să-ți schimbi modul de alimentație simultan cu modul de a gândi.
Mănânci de toate, dar mai puțin (maxim 2000 cal pe zi) iar în același timp trebuie să înțelegi că a mânca înseamnă doar a-ți asigura supraviețuirea. Adică energia necesară zilnic.
Nu transformi mâncarea în plăcere, în generator de endorfine.
E ca atunci când mergi cu mașina la benzinărie.
Bagi benzină ca să funcționeze, nu ca să aibă mașina org@sm. laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Prostie

| Alexiaaas a răspuns:

Heyy! Principalele avantaje ale dietei cu supa de varza sunt arderea rapida a grasimilor si continutul scazut de calorii... Numarul de kilograme pierdute cu ajutorul acestei diete este direct proportional cu cantitatea de supa consumata, astfel, cu cat se consuma o cantitate mai mare cu atat pierderea in greutate va fi mai considerabila! Sper ca te-am ajutat!