| Happinessssss a întrebat:

Hei.
Curand mama mea si inca doua mame vin la ora de dirigentie. Trebuie sa aleaga un subiect/tema despre care sa vorbeasca?
imi puteti da si mie cateva idei, va rog? multumesc
funda.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tema orei de consiliere este propusă de profesorul diriginte, nu de către părinți. Nu prea înțeleg de ce a solicitat părinților acest lucru, când datoria respectivă intra, de fapt, în atribuțiile lui. happy
Teme: 1) Ce-mi doresc pentru copilul meu 2) Părintele-model pozitiv pentru elev 3) De la agresivitatea în interiorul școlii, în afara ei 4) O zi din viața copilului meu 4) Salutul, semn al elevului educat 5) Îmbunătățirea relațiilor cu ceilalți prin comunicare 6) Responsabilitățile copilului meu etc

| Happinessssss explică (pentru floresdemayo):

Ba da, diriginta mea le-a spus mamelor sa se gandeasca ele la o tema happy

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Orice există pe planeta asta. Chiar e ceva prea ușor, care nu îți implică mai deloc creierul.

| Happinessssss explică:

*Curand mama mea si inca doua mame vin la ora de dirigentie. Trebuie sa aleaga un subiect/tema despre care sa vorbeasca.*

imi puteti da si mie cateva idei, va rog? multumesc

funda.