| fanmiraculos a întrebat:

Hei! Este normal să am impresia că am mai trăit unele întâmplări înainte de a se întâmpla?

8 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Este senzatia de deja-vu, si apare datorita unor asociatii de idei inconstiente intre ce traiesti atunci si ce ai trait sau vazut, citit, auzit alta data. Asociatia se face intre detalii fara importanta practica, asa ca e foarte greu de identificat.

| PainTech a răspuns:

Si mie mi se intampla sa cunosc persoane noi si sa ma gandesc in aceeasi seara "Oare nu l-am mai cunoscut undeva? "

| DaniTDCI a răspuns:

E senzatia deja vu, multi o au, nu e o afectiune sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un fenomen(sentiment), pe care îl am şi eu, numit deja vu.Caută pe Google pentru mai multe detalii.Succes!

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Raspunsul la intrebare ar fi ca da este normal, te incadrezi intre acele doua treimi din populatia lumii care, se spune ca ar fi avut acest sentiment, numit deja vu. Daca vrei niste informatii mai ample si adaptate varstei tale, iti recomand: http://elystar.ro/ce-inseamna-si-cum-se-manifesta-sentimentul-de-deja-vu/

| Sunflower1503 a răspuns:

Eu am astfel de senzatie aproape in fiecare zi. Uneori de mai multe ori pe zi.

| pisicutaadorabila a răspuns:

Pai e normal sa simti asta, se numeste deja vu si consta in senzatia ca ai mai trait in trecut intamplarile din prezent.

| Leolamaxim a răspuns:

Da si mie mi se intampla des