| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU!

Am nevoie de ajutor!
S-a terminat și Evaluarea Națională, iar acum ceva timp au apărut rezultatele repartizării computerizate.
Prima opțiune dorită de mine era Științe ale naturii, dar din păcate am avut media 9.70, iar ultima medie în acest an a fost 9.74.
Așa că am fost repartizată pe profilul Filologie bilingv limba engleză.

Întrebarea mea este: mă pot muta de la filo la științe în timpul vacanței, ținând cont că ambele profiluri se alfă în același liceu?

7 răspunsuri:
| FearOfTheDark a răspuns:

Te poti muta dupa un an, chiar si dupa primul semestru, daca vei avea medii mari.Eu asa am inteles.

| Cherilyn a răspuns (pentru FearOfTheDark):

Da, m-am interesat și așa este... Mulțumesc.
Oricum, dacă îmi voi găsi prieteni nu cred că o să mă mai mut. happy

| xtembix a răspuns:

Nu, nu te poti muta fiindca nu mai sunt locuri disponibile. Dar la anul in clasa a10-a te poti transfera. Este posibil sa poti si dupa un semestru.

| Cherilyn a răspuns (pentru xtembix):

Mă gândesc că poate nu sunt singura care vrea să se mute, poate și cei de la naturii vor la alt profil...

| Kimmy22 a răspuns:

Da, te poti repartiza la ce profil vrei tu. Dar s-au afisat deja?

| Cherilyn a răspuns (pentru Kimmy22):

Da, s-au afișat...
Și unde voiam eu nu mai sunt locuri...
De asta vreau să știu dacă se poate să mă mut la alt profil în timpul vacanței...

| Kimmy22 a răspuns (pentru Cherilyn):

Aha.