| OriPunemIntrebariOriNuMaiPunem a întrebat:

Inca de la varsta frageda am o problema medicala care consta in inflamarea amigdalelor ( uneori si cu puroi ). Problema este ca in ultimii 4-5 ani fac amigdalita ingrijorator de des, zic eu. Cam o data la o luna jumate, doua patesc acest lucru. Fac febra, merg la medic si de fiecare data mi se recomanda antibiotic. Mie frica ca imi distrug ficatul, incerc mereu sa iau linex, eubitocs insa nu stiu daca pot acoperi efectele negative ale antibioticelor. Am cerut parerea medicului in legatura cu scoaterea amigdalelor si a spus ca sunt mici pentru a fi scoase. Am incercat sa fac niste tratamente cu miere si propolis pentru a intari imunitatea insa degeaba.

Ce as putea face mai mult? - tin sa spun ca nu ma expun frigului, nu beau rece, etc. Acum am din nou amigdalita cu toate ca saptamana asta nu am iesit din casa.

1 răspuns:
| Edisor27 a răspuns:

Asculta de sftaul medicului