| Florentina9210 a întrebat:

Hei! Voi sunteti multumiti de aspectul vostru fizic?

ce parti va plac cel mai mult si ce parti ati vrea sa "retusati"?

eu de exemplu, mi-as fi dorit sa fi fost mai inalta si putin mai plinuta. In rest, nu as schimba nimic!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu cred ca exista cineva care sa fie multumit pe deplin de propriul aspect.
Iar perfectul este insusi imperfect.
Pana la urma toata frumusetea e in ochii privitorului.

51 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu chiar, inaltimea, greutatea

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Ce este in neregula cu ele?

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Cu greutatea,. vrei să slăbești?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Am o inaltime foarte mica pentru un baiat si mam cam ingrasat

| RAY a răspuns (pentru Divy):

Orice e posibil, si desigur ca se poate

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Se rezolva, stai linistit. Cu greutatea. Insa cu inaltimea, poate fi ceva genetic? Ce inaltime au parintii tai?

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Mica,e genetic, doar prn operatie se rezolva la genuchi cica uni au reusit si 10 cm un miracol dar si costa destul de mic, cica complicatile cresc cu cat esti mai inalt peste 1, 65

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Mă gândeam să-ți dau sfat, dar nu știu dacă te și ajută.

| RAY a răspuns (pentru Divy):

Baga

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Am auzit de un medic din Constanta, daca vrei as putea vorbi cu varul meu care la fel este medic, si e posibil sa il cunoasca pe acela de care ti-am zis. Cica performeaza unele operatii de alungire a picioarelor.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Poate in viitor flory, multumesc ca vrei sa faci asta apreciez

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

In regula. Vreau sa ajut. Am o satisfactie cand la sfarsit, persoana in cauza a primit ajutorul de care avea nevoie. Astept mesajul cand te hotarasti.

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Ok

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Pentru a slăbi trebuie să renunți la mâncarea fast-food, să fi moderat cu dulciurile, carnea și alcoolul.
Ai nevoie de cel puțin o masă lichidă, adică supă, ciorbă etc.
Masa deseară trebuie să fie înainte de ora 9 cel târziu, unii nutriționiști spun că 6, dar depinde și de programul tău.
Acum, despre mâncat există o tehnică dacă nu ai arderi puternice, aceasta este să mesteci mâncare undeva la 30-45 secunde, eu știu că necesita 45 de secunde de masticație dar depinde și de răbdarea ta.
O altă tehnică este să îți masezi burta în sensul acelor de ceasornic pentru a elimina gazele și pentru stimularea funcțiilor digestive.
În ultimul rând e apa hidratarea în timpul mesei îți oferă o stare de sațietate.

| RAY a răspuns (pentru Divy):

Man isi dai seama ca stiu deja asta, practica e mai grea

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Și aia cu apa? laughing

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Hei! Don't be a jerk! happy Oricine stie chestia cu apa. Fii mai rezonabil.

| RAY a răspuns (pentru Divy):

Macarea lichida tine mai mult de foame ca cea solida e un fapt stiintific asta, proteinele mai ales, ca daca bei apa nu tine de foame, o supa de pui cu carne e foarte buna, supa de pui trateaza si raceala

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce am zis greșit? eu n-am vrut să-l rănesc.

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Apa nu ține de foame, dar te umflă pe moment.
Pentru sațietate e bună sarea dar prea multă rezultă alte probleme

| Drimmero a răspuns:

Se putea si mai rau,, sunt asa cum sunt, pitic si gras si cu cosuri.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Stiu eu de ce nu vreau sa fac plozi cu tine!

| Mayhem666 a răspuns:

Eu sunt destul de multumit, dar as vrea sa mai slabesc vreo 2-3 kg.

| Florentina9210 explică (pentru Mayhem666):

In cazul in care le dai jos, mi le trimiti mie prin curier. laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Florentina9210):

Ok laughing

| Divy a răspuns:

Aș retușa tot dacă ar ieși mai bine, dar decât să stric mă mulțumesc cu ce am

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Eu daca as fi gandit ca tine, si acum as fi regretat, in loc sa ma bucur de schimbare. Exista riscuri peste tot, dar daca nu ni le asumam, degeaba.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu e vorba că nu aș risca dar nu vreau să devin povară pentru alții asta e singurul lucru că la ce schimbări vreau eu necesită vreo câțiva medici și operații laughing
Sigur sângele se reface, dar nu știu cum reacționează corpul la schimări

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Nu vei deveni povara daca stii ce medic sa alegi.winking
Si in plus, daca ai noroc sa te operezi in strainatate, esti pe maini bune, medici priceputi si in plus, iti baga sange de acolo, in cazul in care pierzi. Sau cel putin asa se zice. Faci o combinatie de sange romanesc cu cel nemtesc sau turcesc sau american, depinde la ce spital vei merge.
Operatia in sine, nu e grea, decat recuperarea.
Medicul decide daca ai nevoie de mai multe interventii, nu poti da tu acest verdict.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Cu transfuziile de sânge am auzit că se fac doar în situații grave pentru a evita riscul infestării cu HIV sau alte boli

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Iti spun eu. Se fac si in urma unor operatii complicate, care dureaza ore.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Da am văzut și eșuări în privința operațiilor realizate în străinătate, în plus raportul calitate preț nu se merită laughing de banii ăia îmi pot lua o mașină care să acopere defectele rolling on the floor

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Da. Nu garanteaza nimeni succesul de la inceput. Insa, daca ai incredere in Dumnezeu si in medic, totul o sa iasa bine. Eu niciodata nu m-am axat sa acopar ceva ci mai degraba am vrut sa il estompez cat de cat. Nici o operatie nu te face 100% perfect, insa tot e mai bine decat la inceput. Restul, depinde de tine.

| Divy a răspuns (pentru Florentina9210):

Mai bine ca la început e caracterul, aptitudinile, cunoștința, fizic oricum îmbătrânești, am crezut că drama de la Colectiv a arătat că banii și frumusețea nu te ajută cu prea mult.

| Florentina9210 explică (pentru Divy):

Asa e. Insa, nu zice nimeni sa fii frumos/perfect. Acolo, sa ai putin din fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan nu pot spune ca sunt multumit, deoarece am slabit in urma unei operati in zona inghinala. Imi place foarte mult asa cum sunt eu, chiar daca nu arat perfect, nu arat nici bine dar nici rau. Imi place ca sunt echilibrat fizic si mental. N-as retusa nimic, asta sunt eu si cine ma place, ma place asa cum sunt. Asta cu inaltimea si greutatea le poti repedia daca chiar iti doresti. Eu unul consider ca atata timp cat te simti bine in pielea ta, e ok. Sunt sigur ca esti mai inalta si mai scunda de un numar echilibrat de persoane, ceea ce inseamna ca esti echilibrata. Daca ne-am gandi cat de echilibrati suntem, lumea noastra ar fi mai frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii, zambetul si gropitele imi plac cel mai mult la mine.
As vrea sa am pulpele grase, asta e singurul lucru care ma nemultumeste. Desi m-am ingrasat acolo se incapataneaza sa se depuna.laughing

| Florentina9210 explică (pentru anonim_4396):

Avem aceeasi problema. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai imi place mult de mine, totul imi place

| Juviia a răspuns:

Ma multumesc cu ce am, dar sunt cam inalta laughing)

| Florentina9210 explică (pentru Juviia):

Ah, I'm jealousi! laughing

| xjkl a răspuns:

N-aș schimba nimic.

| anonim000x a răspuns:

As cam vrea sa slabesc

| flarn a răspuns:

Putin mai scund eventual.

| Florentina9210 explică (pentru flarn):

Ce inaltime ai?

| flarn a răspuns (pentru Florentina9210):

Nu m-am mai masurat de ceva vreme, dar putin peste 2m, maxim 5 cm.

| SANDREIH a răspuns:

Eu personal nu prea sunt multumit de corpul, ma ingras foarte repede si de dat jos dau foarte greu, acum ma mentin dar e visul fiecarui barbat sa aiba acele patratele nu? laughing La mine inca sunt ascunse din pacate

| Florentina9210 explică (pentru SANDREIH):

Eu iubesc baietii cu patratele. Le consider sexy.

| RAY a răspuns (pentru SANDREIH):

Fiecare om are patratele doar ca celule care absorb grasimea trec peste ele, scapa de grasime si se vor vedea simplu

| RAY a răspuns (pentru Florentina9210):

Dar conteaza si fata simetrica, degeaba are patratele si o fata urata, pana la urma conteaza totul

| Florentina9210 explică (pentru RAY):

Asa e Ray. Fata in primul si in primul rand conteaza. Degeaba are un corp divin si fata de cal.