| ExXify50 a întrebat:

Heii TPU, voi ce faceti cand cineva drag va dezamageste? Mai ales persoana la care ia-ti dat totul si nici nu o intereseaza ca te-a ranit. funda + vot big grin

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Incerc sa uit si ma indrept spre alte persoane care ma apreciaza.Trebuie sa intelegem ca in viata intalnim tot felul de oameni, inclusiv din astia care ne ranesc, insa trebuie sa ii tratam cu indiferenta.

| pyma a răspuns:

1. Depinde cât e de grav ce a făcut.
2. Chiar crezi că nu o interesează? Sau doar asta preferă să afișeze?
3. Tu nu ai dezamăgit pe nimeni, niciodată?
4. Opțiunea de a da totul îți aparține în totalitate, nu poți să-i reproșezi lui/ei asta. A fost alegerea ta.

| Elvina a răspuns:

Incerc sa ma impac cu persoana respectiva, sa o inteleg, sa o iert. Dar daca vad ca vorbesc cu morile de vant, atunci renunt.

| leftside a răspuns:

N-as mai vrea sa aud de aceea persoana. simplu.

| ziggs a răspuns:

Inseamna ca pe persoana aceea nu o interesa deloc de tine si nu merita prietenia ta. oricum intr-un la un momend dat o sa isi dea seama ca a gresit cand o sa vada ca nu o mai bagi in seama. sper ca te-am ajutatwinking!