| Andreutel a întrebat:

Heiii, vreau si eu cateva pareri..Pe data de 11 si 23 noiembrie m-am culcat cu un baiat.Doua dintre prietenele mele..au ramas insarcinate si au facut avort.M-am speriat si am fost intr-o fuga la farmacie sa cumpar un test de sarcina.mi-a iesit negativ si mi-a venit si menstruatia luna aceasta.Singura problema e ca mananc mai mult, dorm mai mult si am inceput sa ma ingras.(Eram virgina...) Se poate sa fiu insarcinata?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
La cat timp dupa ce ai facut sex ai facut testul de sarcina?
Testul se face dupa 14 zile de la ultimul act sexual.
Asa ca, daca ai facut prea devreme testul, ar fi bine sa il repeti, daca au trecut cele 14 zile si ti-a venit si Cm, stai linistita, cel putin, dar ai grija pe viitor
Sarbatori fericitehappy

| Andreutel explică (pentru caramela):

Testul l-am facut azi..si am mai facut unul pe 4 decembrie.Amandoua au iesit negative.dar mi-e cam frica.Multumesc la fel :*. Plus ca trecusera 11 zile atunci, de pe 23 si pana azi sunt 27 de zile si nu am mai avut alt act sexual.

| caramela a răspuns (pentru Andreutel):

Atunci stai linistita, cand iti incepi viata sexuala, corpul tau sufera modificari.
Mai multa grija si protectie pe viitor.
O zi frumoasa sa aihappy

| Andreutel explică (pentru caramela):

Multumesc frumos de sfat Caramela.O zi superba si Sarbatori fericite! happy

| frostxtq a răspuns:

Daca ai facut testul de sarcina ai a iesit negativ, plus ca ti-a venit menstruatia nu ai de ce sa iti faci griji. Mananci si dormi mai mult pentru ca dupa ce iti incepi viata sexuala in corpul tau apar niste schimbari. Nu inseamna sa sunt semne ale sarcinii.
Totul vine de la creier, daca ai avut doua prietene care au patit asta, e normal sa te gandesti ca si tu poti sa fii in situatie si sa vezi lucruri care nici macar nu exista.