| LexiN a întrebat:

Hello. Imi puteti da si mie niste exemple de carti a caror autori sunt francezi? Funditaa happy.

Răspuns Câştigător
| adinaxD a răspuns:

Hey!
MOLIERE (1622-1673) opere: Pretioasele ridicule, Tartuffe, Avarul, Bolnavul imaginar, Don Juan, Amfitionul, Scoala de femei.
MARC LEVY (nascut in 1961 in Franta) opere:Si daca e adevarat?, Unde esti?, Sapte zile pentru eternitate, In alta viata, Te voi revedea
ERIC-EMMANUEL SCHMITT(nascut in 1960 in Franta) opere: Milarepa, Vizitatorul, Oscar si Tanti Roz, Domnul Ibrahim si florile din Coran, Viata mea cu Mozart, Copilul lui Noe, Secta Egoistilor, Evanghelia dupa Pilat
Alte carti mai cunoscute ar fi : O calatorie in jurul pamantului in 80 de zile
Calatorie spre centrul pamantului
Steaua sudului
Cinci saptamani in balon
Capitan la 15 ani
Copiii capitanului Grant
O tragedie in Livonia
Fratii Kip
Doctor Ox. Un oras plutitor
Sper ca te'am ajutat happy.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat