| Neverwas a întrebat:

Imi puteti da niste exemple de autori ai genului horror, poate si cateva carti? Multumtsc...

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Stephen King, John Saul, Clive Barker, Oliviu Crâznic, Dean Koontz, Serge Brussolo, H.P. Lovecraft, Edgar Allan Poe.

Câteva cărţi: Shining, Carrie, Christine, Salem's Lot, Dolores Claiborne, O mână de oase, Chinuieşte-i pe copii, Al doilea copil, Casa de la răscruce, Cimitirul animalelor, Frankenstein (asta-i de Mary Shelley, nu cred că am menţionat-o), Mâna dreaptă a diavolului etc.

Ah, şi seria Hannibal Lecter de Thomas Harris.