| Bonotralalala a întrebat:

Hello! :*
Multa lume mi-a zis ca am talent la desen. Eu vreau sa intru la un liceu cu profil uman si sa ma axez pe limba romana, e un liceu foarte bun de la mine din oras, dar stau in toane straight face M-am gandit si la liceul de arte, caci imi place sa pictez si sa desenez la nebunie. Din clasa a 5-a si pana acum am medii generale mai mari de 9.60.
Voi ce spuneti, sa ma duc la liceul de arte sau la unul din numeroasele cu profil ce au limba romana la baza?
Dau funditabatting eyelashes:*

4 răspunsuri:
| Solsagan a răspuns:

Du-te la cel de artă, dacă-ţi place.
Te poţi axa şi pe mai departe tot pe artă plastică, pentru că există multe meserii care includ asta şi poţi scoate bani calumea, dacă asta vrei neapărat şi te duce capul.

| Bonotralalala explică (pentru Solsagan):

big grin Multumesc de raspuns :* M-am gandit sa dau probe la arta si daca nu iau sa ma duc la un liceu cu profil ce au lb romana pe primul loc :*

| Skynettt a răspuns:

Mai bine la unul din numeroasele cu profil ce au limba romana la baza asa stii ca o sa ajungi ceva decat pe arta nu prea te poti baza...

| Bonotralalala explică (pentru Skynettt):

Multumesc de raspuns! :*:*
Da si eu m-am gandit la fel, dar totusi sunt foarte nedumerita la capitolul asta sad