| Elena_6335 a întrebat:

Hello sint noua venita, ajutati-ma si pe mine, cum se da funda? nu prea sint obisnuita cred ca intelegeti, mersi pup

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna!

Fundita este ca o rasplata pe care o daruiesti celui care te-a ajutat.Este un fel de "multumesc" pentru persoana care a raspuns folositor la intrebare.

Toata lumea se zbate sa le primeasca, deoarece cu cat mai multe fundite ai, este cat mai aproape de a devenii Expert TPU.

Dar mai exista si oameni folositori pe site, care nu raspund doar pentru a primi fundita, si pentru ca vor sa ajute. O fundita este egala cu 100 de puncte.
Fundita se da cand se considera ca sunt destule raspunsuri.In fata fiecarui raspuns este o medalie gri si daca dai click pe ea se face portocalie.Scrie nr. 1 pe ea. Dupa ce ai dat clock pe ea scrie:"Esti sigur ca vrei sa declari acest raspuns fiind raspuns castigator?" dai ok, si ai dat funda.
Sper ca ti-au fost de ajutor sfaturile mele.
Bye!
SellGomez

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa apesi pe "OK".
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc" celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.

P. S. Bine ai venit printre noi!

| dragoslm a răspuns:

Uite, am raspuns eu! Uita-te mai in dreapta de scrisul meu, si acolo vezi o funda portocalie, si apesi pe ea si iti spune declari raspunsul castigator si tu dai pe da! Funda?happy