| VivaRoZ a întrebat:

Buna tuturor. Deci m.am epilat pe picioare ce benzi farmec., ..si nu am mai avut servetele speciale de la ele. De doua saptamani, acolo unde a ramas ceara...se vede maroniu.Ce pot face? Va rog..Help! Funda:*

5 răspunsuri:
| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.De doua saptamani ceara sta pe picior? Doamne, puteai sa faci o iritatie de toata frumusetea.Freacate cu ulei de masline dupa ce te epilezi daca nu ai servetele o sa se duca toata ceara, incearca poate se duce si asta de acum.Dar cum a ramas ceara pe picior daca te-ai epilat cu benzi? Eu am patit-o cu ceara calda.Bafta!

| VivaRoZ explică (pentru ruzycciocolata):

Nu am tras tare de la inceput si a ramas...iar acum,.happy

| VivaRoZ explică (pentru ruzycciocolata):

Si acum m.am facut si cu ceara calda..si acum la fel..doar ca mai putin

| BombonicaXD a răspuns:

Pai,mai intai,foloseste gel de dus sau exfoliant bland si freaca pielea acoperita de ceara cu o periuta de unghii. Daca nici asa nu se ia,incearca cu putin dizolvant de unghii(in cazuri extreme in care chiar nu se ia ceara). Apoi, dupa ce ai eliminat ceara, da-te cu ulei de masline sau crema hidratanta, sau si mai bine cu lotiune de bebelusi. Oricum sa nu mai tii atata ceara pe piele pentru ca blochiaza porii, pielea nu mai respira si de acolo o iritatie de nici nu vrei sa te gandesti.Baafta! :*

| stella390 a răspuns:

Pai date des cu creme hidratante si fa o baie cu lapte la picioare