| Melinda1219 a întrebat:

Heyhappy Cei care sunteti la limbi straine, cum reusiti sa invatati la literatura engleza?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu n-am facut nici un curs,uram engleza la scoala in generala,in liceu nici nu faceam engleza,dar s-a intamplat ceva m-am indragostit de ea foarte mult, doar din filme, muzica fara vreun curs gandesc in engleza, cand sunt fericit vb in engleza tot cei pozitiv o fac in engleza, nu stiu sa scriu din pacate dar o iubesc, deci gandeste in engleza si numai tradu in romana cuvintele in minte mai mult te incurci crede-ma

| Dante30 a răspuns:

Why hello there, Nu sunt pe limbi straine dar sunt avansat in ale englezei, Si ca sa intelegi literatura engleza sau/si engleza incearca sa pronunti cuvantul cu mai multe intonatii accente, sa gandesti in engleza sa scrii cat mai des in eng, sa vorbesti etc, Practice is the mother of learning!

| Melinda1219 explică (pentru Dante30):

Eu ma refeream ca sunt prea multe informatii, unele chiar boring despre Old English

| Dante30 a răspuns (pentru Melinda1219):

Pai nu inveti si tu totul prinzi pe masura ce inveti ce crezi ca eu stiu old school english? Sau uite eu ma uit la animeuri si mereu toate sunt in eng subtitrate si pe masura ce vizionezi inveti sa intelegi engleza, Iar daca vrei chiar old english read a whole book writen in english mate, Plus think about all the british words wich americans dont know such as "bollocks", Eu cel putin am avut noroc fiind invatat de la 3 ani engleza si in timp devening, ever so good learning by the day new things from my surroundings.