| Johanna7 a întrebat:

Hey.De ce oamenii se schimba? De ce persoanele pe care credeai ca le cunosti atat de bine si iti placea asa tare personalitatea lor se comporta in asa fel incat sa te intrebi ce s-a intamplat cu ele? Ce o sa se intample...mai departe?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece au dublă personalitate si nu î si arată adevărata "față" adică adevăratul caracter, sau cum este el sau ea cu adevărat.

| Musique a răspuns:

Și noi ne schimbăm, și de multe ori nici nu ne dăm seama.
Poate fi fie din pricina unei experiențe mai puțin plăcute, fie din plictiseală.
Asta e, oamenii se schimbă.Ce e veșnic?
Baftă!

| RAY a răspuns:

Omul nu se schimba doar falscitatea din el se schimba, i vez de fapt alta masca sau aia reala si spui s-a schimbat, nu, nu s-a schimbat

| zurick a răspuns:

Bună!
De data asta cred că-s două posibilități.
1.Ori persoana respectivă a încercat să se integreze într-un anumit grup și a trebuit să se schimbe pentru a fi pe placul grupului.
2.Ai văzut tu doar masca și ai crezut că așa este ea cu adevărat.Ție plăcându-ți aceea mască și displăcându-ți comportamentul adevăratei persoane.
O seară frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va ajunge la o stare de anarhie şi nihilism total. Aş vrea să apuc şi eu momentul ăla, deşi ştiu că nu va ţine prea mult.