| deyu121 a întrebat:

Hey draga TPU.Am si eu o intrebare ledata de bratarile Loom Bands.Am vazut si eu saptamana asta la stiri ca, cumva ar fi cancerigene si ar aduce boli.Nu prea cred.Lamuriti-ma.Si mai am inca o intrebare. Daca scrie pe punga bratarilor CE inseamna ca sunt bune?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am înţeles că problema apare doar în cazul celor contrafăcute. Cele originale (şi de câteva zeci de ori mai scumpe), chipurile, nu au o astfel de problemă.
Deşi foarte bine poate fi doar o strategie de marketing şi să fie ok ambele fabricaţii sau niciuna.

| deyu121 explică (pentru NOname):

Dar nu inteleg.Cum naiba poti face cancer de la niste banale elastice?

| NOname a răspuns (pentru deyu121):

Poate nişte chimicale în compoziţia vopselei, plasticului...care interacţionează negativ cu pielea la purtare sau când se întâmplă să fie băgate în gură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am vazut si eu stirea..eu sunt un tip care tine la sanatatea lui, dar nu port bratari dinacelea, iti recomand sa optezi pentru alt tip de bratari cu design mai frumos decat acelea din cauciuc.Succes