| Trofimov_Andreea-Maria_1994 a întrebat:

Am o intrebare: cum se fac bratarile alea din elastice, rainbow loom, parca? Raspunsul care ma face sa inteleg primeste Fundita! ^_^

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| DianaDobritoiu a răspuns:

Trebuie sa te descurci cu mainile sa le pori impleti.Iti trebuie dexteritate.

| Pascu_Bianca_1990 a răspuns:

Buna! Iti trebuie vreo 20-30 de elastice, o incheietoare sub forma de S, o mini-andrea(sau daca nu ai o scobitoare) si un carlig de prins rufe.Primul elastic il pui pe carlig sub froma de 8 si mai pui inca 2 sub forma de 0.Trebuie sa fie doar 3 elastice pe carlig.Iei cu mini- andreaua(scobitoarea)ultimul elastic si il duci in mijloc. Apoi mai pui un elastic sub forma de zero(toate de aici in colo vor fi sub forma de 0) si il tragi si pe ultimu:mai intai il iei pe o parte si il duci in mijloc si apoi pe cealalta.Cand ajungi la sfarsit trebuie sa pui incheietoarea sub forma de S si sa o prinzi de capete. Sper ca ti-am fost de ajutor.