| anonim_4396 a întrebat:

Hey pentru cei care dau bacul anul acesta ce crederi ca o sa ne pice la romana? Si ce va doriti s va pice la partea a 3.a

10 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

La primul subiect sper sa fie un text in proza, iar la al treilea mi-ar placea sa fie argumentarea apartenentei la o anumita specie a unui roman, nu conteaza care. Cat despre al doilea subiect, nu prea imi pasa pe ce tema e textul argumentativ, fiindca mi se pare extrem de simplu, oricum.

| Bondarel99 a răspuns:

Orice ar fi, daca stii despre ce e vorba, nu o sa-ti fie greu.Aia de a 12 a din liceul meu s-au plans ca le-a dat la simulare Harap-Alb si ca a fost greu.Se putea mai usor de atat? happy
Eu am impresia ca anul asta se va da ceva gen Eminescu, Bacovia...genul liric, si eu sunt curioasa chiar daca mai am 2 ani pana la bac.
Oricum succes!

| kittysam a răspuns (pentru Bondarel99):

Bai ce ai ghiciiit! esti cumva vreo ghicitoare? nu de alta dar ce crezi ca va pica la bac in 2014?big grin

| Bondarel99 a răspuns (pentru kittysam):

Am ghicit? Chiar nu m-am uitat peste subiectele de anul asta...nu stiu ce va fi in 2014 dar nu cred ca va mai pica nimic legat de poezie.

| kittysam a răspuns (pentru Bondarel99):

A picat la uman George Bacovia si la real de ales(T. Arghezi, Blaga, Barbu) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Eu abia la anul dau BAC-ul.
Sincer Luceafarul e destul de usor dar si ION de Liviu Rebreanu, a picat atatia ani la rand la bac, e mai usor.
Mult succes!
Te pup!

| Xenya a răspuns:

Sper sa nu ne pice poezie...

| LOLA33 a răspuns (pentru Xenya):

Asa sper si eu big grin

| SteveAx a răspuns:

Sper sa imi pice proza, iar la sub 3 ceva de Blaga, Caragiale sau Eminescu.