| Myssteriusthanlife a întrebat:

am 14 ani si o sa imi pun aparat dentar am inteles ca trebuie sa te speli pe dinti dupa fiecare masa la scoala cum voi face ca am sandvisuri la mine dar nu pot merge sa ma spal pe dinti la scoala dau funda. Cum sa fac

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu e neaparata nevoie sa te speli chiar la scoala- te poti spala dupa ce ajungi acasa si eventual mananci de pranz. Si eu am purtat timp de aproape 2 ani si ma spalam pe dinti doar dimineata si seara si nu am avut probleme.

| livethislife a răspuns:

Odata cu apararul vei primi si o periuta speciala care e foarte discreta si minuscula si o poti folosi la baie.
Daca nu vrei sa apelezi la aceasta solutie din diferite motive, iti recomand sa iti iei zilnic o sticla de apa cu tine si sa te clatesti dupa ce mananci.

| ZeHelp a răspuns:

Nu cred ca e o mare diferenta daca te speli peste vreo 3-4 ore... Si eu am avut aparat dentar. Periuta speciala tot va trebui sa folosesti in orice caz.
PASTE fericit!

| AnyAnA99 a răspuns:

Si eu am aparat dentar dar nu e obligatoriu sa te speli si la scoala ....Insa o sa iti trebuiasca o periuta speciala happy
Funda?