| TheAndra95 a întrebat:

Hei! La aparatul dentar mi s-a colorat lipiciul de care este prins...cu toate ca ma spal pe dinti dupa fiecare masa si o fac intr-un mod corect. Se mai intampla la scoala, foarte rar cand imi este foarte foame, mananc si nu am cum sa imi curat dintii. Trebuie sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| loveisfreedom a răspuns:

Nu.si eu am aparat dentar si mi s-a colorat dar nu ai de ce sa te ingrijorezi.

| TheAndra95 explică (pentru loveisfreedom):

Nu se pot forma carii?

| loveisfreedom a răspuns (pentru TheAndra95):

Din cauza ca ti s-a colorat in niciun caz.
eu ma spal pe dinti de 2-3 ori pe zi si nu am nici o carie(si port aparat de aprox 2 ani)