| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti, sau ce va place sa faceti in timpul liber?

Mie imi place sa ma uit la anime, sa citesc manga, sa ascult muzica, sa ma joc jocuri pe laptop, sa ma uit la AMV-uri, sa stau pe TPU, sa mai invat japoneza, sa calatoresc din cand in cand si sa caut poze cu personaje anime si manga si sa fac "shipping" si uneori mai si desenez.

Stiu, stiu, viata mea de otaku e foarte interesanta, dar acum vreau sa vad cat de interesanta este viata voastra, si ce faceti voi in timpul liber.

26 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imi place sa citesc literatura si sa discut cu sotul meu. Imi mai place sa gatesc pentru prietenii nostri si sa organize petreceri de gurmanzi. Unori mai vedem cate un film (acasa sau la cinematografele vechi, fara fite). Cand avem mai multe zile libere calatorim in zone istorice (suntem amandoi pasionati de viata si civilizatia antice)

| RAY a răspuns:

Vad filme in scimb invat norvergiana, vad documentare, citesc articole pe scinetia, descopera.ro,tpu,Facebook, gta 5

https://ro.wikipedia.org/wiki/Unitatea_731

despre japonezi

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Daca ai avea de ales intre a invata spaniola si germana, ce ai alege?

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Limba germana desigur, Germania este motorul europei, dar limba germana e 75% gramatica si 25% vocabular sa stii asta

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Vreau doar la nivel conversational, adica nu chiar discutii din alea banale, vreau un pic mai complex si ma gandeam care din ele.
Am mai cerut pareri si tot germana au zis.Am sa merg pe germana, mersi pentru parere. big grin

| Drimmero a răspuns:

Sa ma distrez,, sa ma cultiv citind cate ceva, ascultand muzica, sa ma plimb, sa vad un film de calitate si nu in ultimul rand, si cea din intai pasiune : The Arsenal!

| RainmakerX a răspuns:

Citesc manga, carti, ma uit la anime/seriale, ascult muzica, fac site-uri /aplicatii sau probleme la info si photoshop + poze.

+ Fac sport si meditez. Imi place si sa fac ordine prin lucruri sau sa vorbesc cu anumite persoane.

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

Ce genuri de manga iti plac? happy

| RainmakerX a răspuns (pentru Mayhem666):

Romance /actiune

| Mayhem666 a răspuns (pentru RainmakerX):

Si mie imi plac cele romance.
Ai citit 360 degrees Material?
E foarte faina, poti sa arunci o privire cam despre ce este.
Are 33 de capitole parca.

| RainmakerX a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu am citit. Momentan am citit Nisekoi, Soredomo Sekai si ReLife

| justanotheruser99 a răspuns:

Prefer sa citesc o carte buna, ascult muzica, pictez/ desenez, imi place sa fac poze (de obicei la natură, clădiri, peisaje), fac sport (volley si baschet), ador plimbarile, mai ies cu prietenii, merg la concerte (cand vine cate-o trupa buna) sau ma uit la un film/ serial.

| Clorox a răspuns:

Weeaboolaughing

| Superior a răspuns:

Cam ce faci tu, doar ca punem obsesia de lol in lista happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru Superior):

Cam ce fac si eu? Si partea cu shipping? Shipping inseamna sa pui doua personaje dintr-un anime (sau din anime-uri diferite( impreuna intr-un fel de relatie, de obicei relatie romantica, fie ca sunt doua fete, doi baieti sau o fata si un baiat.

| WxRo a răspuns (pentru Mayhem666):

Aveti prea mult timp liber la indemana.

| Superior a răspuns (pentru Mayhem666):

Da,doar ca eu fac exclusiv intre fete si baieti, nu fete fete sau baieti baieti happy

| Deaad a răspuns:

Sa citesc, sa ma documentez, sa ascult muzica, sa fac versuri si sa cant voce so cu chitara, sa fumez iarbă si uneori sa ma îmbăt.Cu băutură am lasat-o mai moale după ce era sa ma calce o mașină pe stradă si după ce era sa îmi fure toți banii niște hoți pe strada.

laughing

| BlackRose03 a răspuns:

Si mie imi place sa ma uit la anime, le ador, si asiaticii mi se par draguti, dar cred ca obsesia mea pentru anime e singurul lucru care ma leaga cu adevarat de Japonia.Asta fac in timpul liber, ma uit la anime si ma joc jocuri pe multiplayer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îmi place să joc wow, să fac prăjituri și paste, să îmi spăl părul, să îmi împletesc părul, să îmi pieptăn părul, să citesc, să critic pe ăștia de pe TPU și să râd de ei când am ocazia... Să. să stau pe scaun și să îmi disprețuiesc colegii.

Era mai simplu dacă întrebai ce nu ne place, acolo aveam ce să scriu. laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stai pe scaun si sa iti dispretuiesti colegii laughing? Asta a fost partea din raspuns care mi-a facut ziua mai frumoasa laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Nu pot să-i sufăr.

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai calm, si eu eram la fel in liceu, dar si acum in facultate sunt la fel laughing
Sunt si exceptii, dar in general pe unii chiar nu ii suport.

| RorySan a răspuns:

Imi place sa citesc.Imi mai place sa desenez, sa ma uit la anime, seriale.De la un timp sunt din ce in ce mai pasionata de istorie.
Si inainte ma pasiona mult ce era legat de criminalistica ..acum a inceput sa imi placa din ce in ce mai tare.

| KenNine a răspuns:

Aproape fac si eu aselasi lucru numai ca eu mai ies la fotbal, la anumite evenimente.Desen mai putin la mine.Imi place mereu sa ma uit la anime si de mai multe ori tot la acelasi anime deoarece mereu au niste mesaje ascunse.Dar imi place sa ma uit cu mai multi la anime si sa discutam pe tema episodului.

| ROberrt86 a răspuns:

Pai de obicei ma antrenez la fotbal, insa ma mai uit la animeuri, vreau sa termin one piece-ul