| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt innebunit dupa animeuri, si imi place mult Japonia si tot ce tine de Japonia (cultura japoneza, limba japoneza, etc.), si imi place mult sa ma joc jocuri video, si mare parte din timp o petrec pe internet, fie uitandu-ma la animeuri, fie jucandu-ma jocuri video, fie ascultand muzica (iar 80% din muzica pe care o ascult este AMV-Anime Music Video), si imi place mult sa citesc carti manga, si sa desenez personaje anime, inseamna ca sunt otaku?
Multi imi spun ca sunt otaku si sunt sigur de asta, dar am vazut pe internet ca exista si fake otaku.
Eu ma declar un otaku, dar as vrea sa stiu si parerea voastra.
Din cat de putin ma cunoasteti de pe acest site, credeti ca sunt otaku, sau nu?
Multumesc anticipat!
Apropo, mai nou sunt innebunit dupa melodia asta si videoclipul asta :

https://www.youtube.com/watch?v=pajhC6fLXo8

Anime-ul l-am vazut si mi-a placut mult, mi se pare genial. Pentru cine nu l-a vazut si ii plac animeurile, il recomand cu mare drag :)

27 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Esti un otaku infocat,, cunosc si eu un baiat care e fascinat de anime-uri si e ok ca om.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai eu nu sunt ok ca si om?

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Pana acum sa zicem ca esti, din ceea ce am vazut eu.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Multumesc frumos happy

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Hai sa traiesti!

| minrest a răspuns:

Nu esti copacu', pardon am vrut sa spun otaku, pentru ca nu esti total scufundat in anime-uri, mai ai si alte zone de interes. Nu iti dori sa fi otaku, nu e ceva de dorit.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si nu stii de ce esti depresiv...
Ia ceva adevarat-
https://www.youtube.com/watch?v=Q9XwMO3ACFQ

| Clorox a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ce sprijin a primit din partea publicului laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Te crezi fata?

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Wut? La ce te referi?

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Am crezut ca te referi la tipa din videoclip si la asimilarea ta cu ea/

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Eu sunt baiat, lol!
Am mai zis de multe ori, tipa de la avatar e Taylor Momsenwinking

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

N-ai inteles ce ti-am zis eu/

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu la ce te-ai referit!
Doar ca am schimbat subiectul, nu avea rost s-o mai lungesc cu vorba laughing
Plus ca Taylor it's fu*king life, o iubesc laughing

| Mieeez666 a răspuns:

Ce e un "otaku"?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Mieeez666):

Cam ce am scris eu mai sus, sau poti cauta si pe Urban Dictionary.

| Mieeez666 a răspuns (pentru Mayhem666):

Otaku is extremely negative in meaning as it is used to refer to someone who stays at home all the time and doesn't have a life (no social life, no love life, etc)

Ouch. Ca sa-ti raspund la intrebare...
Nu ma bag man.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Mieeez666):

Pe de o parte e adevarat ce ai scris, dar ai omis sa pui ce era cel mai important, ai scos la iveala doar partile negative.
Partea asta de ce nu ai pus-o?
"Usually an otaku person has nothing better to do with their life so they pass the time by watching anime, playing videogames, surfing the internet (otaku is also used to refer to a nerd/hacker/programmer). "
Daca stau sa mai citesc inca o data, nu prea suna bine, dar eu sunt bucuros ca sunt un otaku, si ma mandresc cu asta.

| Axely a răspuns:

Ooo Melodia pe care tot o asculti tu este omfg - Hello
Si da esti un otaku XD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Stiu ca asa se numeste melodia, si multumesc big grin Tu te consideri otaku?

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Yepa; 3
Și venind vorba de otaku falși ai dreptate ^^

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Ai intalnit otaku falsi? Eu nu am intalnit inca.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Ai cont pe MAL (MyAnimeList)?

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Oh, da... dar este recent facut...
nu mi-as fi facut dar am facut pentru un alt otaku sa pot vorbi cu el... xd

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Yep, am intalnit._. Cam 2 in viata reală xD

| NumeCiordit a răspuns:

Îmi place poza ta de profil :3
Ador şi animeul de unde provine poza rolling on the floor)

Şi da, eşti un otaku rolling on the floor

| Mayhem666 a răspuns (pentru NumeCiordit):

Si mie imi place poza mea de profil, de aia am ales-o pe asta.