| viki a întrebat:

Horror si thriller...care e diferenta?

Răspuns Câştigător
| oz a răspuns:

Intr-un horror "actiunea" se bazeaza in principal pe mutilarea personajelor principale sau a persoanelor din jur.Thrillerul este mai complex,"actiunea" se bazeaza pe un anumita tema si in jurul acestei teme se pot intampla "acte de cruzime".

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Thriller-ul consta in evenimente de agresivitate si cruzime care pot fi cand pe plan principal, cand pe plan secundar. Thriller-ul in general pune pe prim plan probleme psihice, Horror-ul presupune personaje care tin de domeniul fantasticului. Horror-ul are pe toata durata filmului ca subiect principal un subiect bine stabilit.

| Butsilee a răspuns:

Horror-e cu morti, fantome, sange, etc iat thriller- din cate stiu e actiunerolling on the floor cu pistoale etc

| Ionutzsa a răspuns:

Horror - morti, sange, vampiri, varcolaci laughing
thriller - sunt filme mai mult psihologicehappy