| midnight a întrebat:

Care-i diferenta dintre thriller si horror?

13 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Triller e cu impuscaturi e ca un joc shotter laughing horror e un film care te sperie apare de o data fantoma vine omoara pe cineva...etc.

| DakotaRoyse a răspuns:

Thrillerele sunt acele filme care te ţin în suspans încontinuu.
Horrorul te înspăimântă (sau te face să râzi, depinde cât de mult ketchup folosesc)

| Annitu a răspuns:

Horrorul are menirea sa te sperie, thrillerul sa te tina in suspans, fara a te speria neaparat. In general sunt filme de actiune.

sursa: http://www.tpu.ro/conversatii/care-este-diferenta-intre-horror-si-thriller/

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Horror este un film de goraza, carte te baga in sperieti erc. Thriller este un film cu crime.

| corina977 a răspuns:

Nu stiu mama nu stiu. tiam sps si mai devreme

| kat2108 a răspuns:

Un thriller e un film de actiune, iar un horror e un film de groaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Thrillerul pare mult mai real decat horrorul. Se considera ca Thrillerul este o drama sau o fictiune creat in a te tine in suspans, iar Horrorul este definit intr-o intensa teama, calitate sau personaje oribile. FUnda?

| Astella a răspuns:

De fapt ambele sunt de groaza...

| DyDy7432 a răspuns:

Thriller=neadevarat horror=inspaimantator funda?

| Etxd a răspuns:

Pai thriller inseamnaa film de aventuri, film politist iar horror inseamnaa mai multe sensuri groaza, spaima, sila, grozavie, dar cel mai bun sens e cel de groaza.

| alphastreet a răspuns:

Thrilaru e cu impuscaturi cu oameni ca sunt omorati(gen actiune)iar horror e de groaza adica incearca sa te sperie prin chestile ce le fac ei in film

| HaveNoIdea a răspuns:

Horrorul are menirea sa te sperie, thrillerul sa te tina in suspans, fara a te speria neaparat. In general sunt filme de actiune.

| Cristina_Olteanu_1985 a răspuns:

Parerea mea : filmele horror sunt mai previzibile (iti arata ce se intampla), in schimb cele thriller iti mai pun mintea la contributie si poate si finalul te lasa cam nedumerit.