| ViseColorate_4467 a întrebat:

Hristos a Inviat!
As vrea sa ma pensez, dar nu stiu cum.Am incercat dar nu imi iese forma pe care o vreau.Am fata ovala.cum ar trebui sa ma pensez sa nu imi slutesc sprancenele si sa aiba o forma frumoasa? Mentionez ca nu sunt foarte dese. M-am gandit sa merg la un salon pentru a-mi da forma iar apoi sa ma pensez singura acasa, dar mi-e frica sa nu imi strice alea sprancenele sau sa imi ia prea mult din ele...sa fie prea subtiri.sau prea scurte...eu vreau ceva mai natural.si mi-e frica ca o sa ma doara.Stiti cumva cat ar costa o pensare la salon?
Multumesc.Paste Fericit >tuturorbig grin<

2 răspunsuri:
| mary a răspuns:

Deci... eu m-am pensat singura. nu m-am dus la nici un salon si nici nu am de gand sa ma duc vreodata. m-am pensat treptat treptat.iti spun asta pentru ca daca te pensezi odata nu ai cum sa nu gresesti. mai intai, daca ai par intre sprancene penseaza-l. mai stai cateva zile si penseaza si firele care sunt vizibile si care te deranjeaza(cele din partea inferioara a sprancenei). apoi din ce in ce mai mult da-le o forma. uite si un link:

http://www.youtube.com/watch?v=PugziVUikEg

| maria_8140 a răspuns:

Nu stiu trasaturile, nu am cum sa-mi dau seama daca nu-ti vad fizionomia, dar ai spus, totusi ca ai fata ovala! Cauta in reviste sau, ma rog oriunde, vedete care au fata ovala si opreste-te la cea care ar aduce cel mai bine cu tine, care simti tu ca te-ar reprezenta; studiaza forma si incearca sa reproduci fiind in acelasi timp atenta la chipul tau.In principiu trebuie sa fie arcuite sa-ti mareasca arcada. Bafta.