| anonim_4396 a întrebat:

Http://spynews.ro/......94779.html
cum adica?
Da nu-i corect ca in Ro e de la 18... trebuia de la 18 peste tot, nu-i frumos!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Daaa ai dreptate suntem o tara anormala daca nu acceptam pedofilia

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru DracuIa):

Ce facem noi fetele?

| xByte a răspuns:

In Romania este legal sa intretii relatii sexuale de la varsta de 15 ani, iar fara penetrare si sub anumite conditii chiar si de la 13.
Un mic search pe wikipedia cu "consent age Romania" iti poate oferi toate detaliile despre acest subiect.
Oricum, daca ai impresia ca aceste legi se respecta in Romania, cel mai probabil te inseli, deoarece sunt multi copii de etnie roma ce deja sunt casatoriti si dau nastere la alti copii.