| Parakeets a întrebat:

Https://share.temu.com/4ZB6374UoTA

https://share.temu.com/oSQiZ0gByyA

Aceste chestii (vopsea, gel, creion sau ce-or fi) de mașină, ar merge și pentru restaurarea (adică refacerea) culorii unui aparat de cafea?
Și chiar și pentru luciul unui plastic transparent pe care trebuie să mi se vadă afișajul aparatului, dar acum abia se mai zărește?

La unul din alea de mai sus, ziceau că ar da luciu acelui plastic transparent pus pe far.
A folosit cineva astfel de substanțe sau ce-or fi alea, pentru faruri și culoarea mașinii, chiar dau luciu?
Iar alea pentru culori, sunt pe culori sau ăla ce am pus eu aici link, ar merge pe orice fel de culoare?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu șapte-unșpe lei, să n-ai mari așteptări dar incearcă, n-ai ce pierde

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca de fapt ce vrei tu e vopsea pentru modelism...

| Parakeets explică (pentru GabiDumitrescu):

Vopsea pentru ce? happy
Deci nu ar merge la un aparat de cafea vișiniu, căruia i s-a stricat culoarea? Oare?

Atunci cu ce pot da luciul pierdut, aparatului meu? Care nu e vechi și de aia mă înfurie mai tare. Și mai e și fix în bot.
L-am dus la reparat că s-o stricat și când mi l-au adus mi-au lipit ceva pe el și când l-am dezlipit s-o dus naibi toată vopseaua de pe el. sad
Nu pot să pricep cum dai ceva la reparat și se trezește cu altceva lucrul reparat. laughing)
Doar la noi se poate așa ceva. laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Parakeets):

Vopsea pentru modelism breh. Machete, nah. https://www.emag.ro/vopsele-adezivi-pentru-modelism/c
P.S. Daca tot are luciul pierdut, mai bine ii mai tragi cateva zgirieturi si astfel obtii un model original. Problema ta e de fapt o non-problema. Si eu am vreo doua julituri pe cadru la bicicleta. Ma gindeam sa fac sa dreg sa o vopsesc acolo, sa o slefuiesc, sa dau cu o ceara ceva... dar ce naiba, o vreau furata sau sa se uite hotul si sa zica "Pfoah, vopseaua sarita, zgiriata urit in spate, clar a cazut cu ea, nu iau nici 300 de lei pe asta"