| anonim_4396 a întrebat:

Ia sa-mi spuneti drept, cu mainile pe piept, voi ati vrea sa fiti inmormantati in tirintimul bogatilor sau in cimitirul saracilor?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

in cimitirul vesel ...trebuie sa zambesc si in mormantlaughing

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred ca mai conteaza unde este ingropat.Nu m-am gandit cum ar fiwinking

daniela
| daniela a răspuns:

Ce mai conteaza unde vei fi inmormantat?

| Gabry a răspuns:

Din moment ce sunt moarta nu mai conteaza unde sunt ingropata, tot pamant e si acolo si acolo!

regis
| regis a răspuns:

Daca intrebi la sensul propriu, putin in pasa unde voi fi inmormantat. Poate mi-as dori (mai mult simbolic) sa fiu langa cineva drag, dar in niciun caz nu mi-ar pasa daca in jur ar fi cavouri de marmura sau cruci vechi de lemn.
Daca pui intrebarea la figurat, adica ne intrebi daca vrem sa murim bogati sau saraci, cu siguranta nu mi-as dori sa mor sarac.

| death a răspuns:

În calea autostrăzii Bechtel, ca să aibă un motiv întemeiat să oprească lucrările. Un cadavru e mult mai important decât motivele invocate de miniştri şi alţi dobitoci laughing

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Nu ma intereseaza undehee hee

| DoomNEzeu a răspuns:

Normal ca la bogati ca cica acum ai si aer coditionat in sicriu sa nu cumva sa mori de cald pe lumea cealalta laughing

| frida0purple a răspuns:

In pamant sa fie!

| kayan a răspuns:

Unde o fi, tot in pamant ajungi...

| adinescu a răspuns:

Nu ma intereseaza c se intampla cu corpul meu atat timp cat nu mai sunt in viata

| andreea_7473 a răspuns:

Da ce-mi mai pasa unde e inmormantat trupul? de suflet mi-e mi-e frica...

| marissa a răspuns:

Daca esti mort, mai conteaza? laughing)

| marissa a răspuns:

Pe de alta parte, nu stiu tasta cu mainile pe piept, ca sa-si spun drept...sad

| want2bMajestic a răspuns:

mai conteaza din momentul in care t aflii intre "4 scanduri"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer nu m-am gandit niciodata la asta.Am nevoie de cateva ore de gandit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Punand mainile pe piept, am constatat ca nu pot scrie(parca banuiam ceva!)! Dar sincer iti spun ca prefer sa fiu incinerata(am si eu fobiile mele!). In ceea ce priveste conotatiile, stiu sigur ca voi fi, pe masura ce ma apropii de moment, foarte, dar foarte bogata(asta fac, acumulez cat pot-fiecare intelege ce doreste)!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu prefer sa fiu incinerata ca sa fiu sigura ca nu o sa deschid ochii si sa dau de o scandurarolling on the floor