| Parintele a întrebat:

Cum ati vrea sa fiti inmormantati?(inhumati, ardere.etc)

Răspuns Câştigător
| macarale a răspuns:

Ce se poate folosi pentru donare de organe sa fie folosit, restul incinerat

21 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu m-am mai gandit. Incinerare. Si aruncata cenusa, nu vreau sa fiu pastrata in vreo urna, sa nu am loc.

mira
| mira a răspuns:

Ardere. Cenusa sa fie aruncata intr-un rau ca sa calatoresc. Mira

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ma gandisem pana acum, dar mi-as dori sa fiu inmormantata crestineste, in datina alor mei.

eileen
| eileen a răspuns:

Si eu vreau sa imi donez organele si sa fiu inmormantata.

assiris
| assiris a răspuns:

Conform datinilor crestine, fara cheltuieli, asa cum scrie in Biblie si nu cum sunt obiceiurile, ca o inmormintare e mai scumpa decit o nunta. SIMPLU in spiritul Crestin.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu de la varsta de 8 ani can d am vazut ca viermii mananc o persoana moarta, m-am decis. pe mine vreau sa ma arda ca daca cumva printr-o greseala sunt ingropata de vie nu vreau sa mor in intuneric si sub pamant sau mai intamplat cazuri. voi lasa prin testament ca daca nu ma ard familia nu va primi nimic mostenire happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Inhumata.

| mariusres a răspuns:

Incinerat. oricum doar o bucata de tesuturi moarte mai ramane dupa noi. la ce sa poluma planeta si cu cadavrele noastre? o poluam destul in timpul vietii.

| gabrielutzu a răspuns:

Vad ca nu prea va pasa de hoiturile voastre si ce se intampla cu ele dup ce o sa crapati... e alegerea voastra.
Eu, ca si crestin care CRED in Sfanta Scriptura si in Viata de Apoi(si nimeni si nimic nu o sa-mi poata schimba vreodata convingerile) vreau sa fiu ingropat crestineste si atat.
Pentru voi ailanti care nu va pasa, am si eu o intrebare?
Ati fi de acord ca dupa ce dati coltu' sa fiti profanati de niste necrofili nesatui?

cristian
| cristian a răspuns:

Fara cheltuiala.
Nu pot intelege ce rost are fastul unei inmormantari.
Omul s-a nascut in curul gol si tot asa moare.Nu poate cara cu el nimic.

| elena a răspuns:

In conditiile actuale, un nimeni am fost pe Pamant si as dori, sa mor ca un nimeni, adica incinerat, sa nu chinui pe nimeni cu toate ritualurile pentru inmormantare, asa de scumpe... din Pamant m-am nascut, vreau sa mor in cele 4 zari, dar nu ma lasa Biserica ortodoxa... oare de ce, nu mai castiga bani de pe inmormantarea mea? S-o lasam moarta...este o discutie inutila, dar am o veste buna... mi-am cumparat "loc de veci", ca sa spuna cei din jur, la inmormantarea mea, "Fie-i tarana usoara, beton armat!"...Super, nuuuuuuuuuuuuu?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

N-ati vrea nimeni sa vi se presare cenusa, din avion, peste locul unde v-ati nascut, ati trait cele mai frumoase clipe, iar apoi, ati parasit scena?! Precum Jean Gabin...

| leluc a răspuns:

Donez tot ce se poate, apoi ce ramane merge la crematoriu. Cenusa...nu stiu...sa aleaga cei dragi ce vor sa faca cu ea. Sa nu aud de alai cu bocitoare, coroane groaznice de flori si preoti care canta de parca i-ar durea undeva de moartea mea...

| RamonaMn a răspuns:

Crestineste, nu vreau sa mor prin ardere

| Selena a răspuns:

Eu vreau sa imi donez organele, cele bune evident, si restul incinerat probabil.

| Diva a răspuns:

Eu aleg prin ardere

| ada a răspuns:

Eu nu prea as vrea sa mor...Asta e problema... Dar cum bineinteles ca o sa se intample, mai devreme sau mai traziu, as vrea sa fiu inhumata, inmormantata, conform religiei mele... Dar daca tot mor, ce mai conteaza ce se va mai alege de trupul meu?

| cely a răspuns:

CA BUNI CRESTINI ROMANI

| otypa a răspuns:

Normal, CRESTINESTE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestineste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu incinerat, iar cenusa sa-mi fie pusa sub cap.