| Darius50boss a întrebat:

Iau steroizi și în o săptămână am pus masă musculară aproape 2 kg este bine? Nu mă judecați că iau steroizi vreau doar păreri

Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Pai tot esti judecat din moment ce ne vrei parerea daca e bine sau nu ce ai facut.
Si nu, nu e bine. Steroizii iti afecteaza sanatatea. De ce nu ridici greutati si consumi proteina? Dureaza mai mult pana iti creste masa musculara, dar macar esti sanatos si arati a om.

| Darius50boss explică (pentru Xox0):

Mersi oricum pentru răspuns

| Darius50boss explică (pentru Xox0):

Oricum nu vor lua mai mult de 7 săptămâni și renunț

| Darius50boss explică (pentru Xox0):

Poate crezi că nu pot să mă las dar în trecut m-am lăsat de fumat sau băutură

| Xox0 a răspuns (pentru Darius50boss):

Esti propriul tau sef. Succes si da-ne de stire evolutia ta.

| Darius50boss explică (pentru Xox0):

Ai dreptate aici că și eu nu prea vreau să fiu foarte masiv

| Darius50boss explică (pentru Xox0):

După ce termin de luat steroizi îți scriu in privat, nu o să scriu in public că nu vreau să încurajez alți "proști„

34 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Steroizii iti afecteaza grav sanatatea!
Nu are nici o important ca ai pus 2kg pe tine, atata vreme cat bagi otrava care iti pune viata in pericol!
Pacat ca nu esti capabil a intelegi acest lucru, punandu-ti viata in pericol, in loc sa te hranesti sanatos si sa faci sport, ca sa cresti normal in greutate.

PS Pana la implinirea varstei de 20 de ani esti tot copil, adolescent mai exact!

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Știu că pun viața în pericol, dar îmi asum

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Oricum nu recomand la nici o persoană să ia steroizi

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darius50boss):

Ce-ti asumi, ca esti copil inca si nu ai discernamant?
Spui ca nu cresteai natural dar ai luat steroizi ca sa cresti arificial?
Ce mentalitatea este asta?
Tui-ai bagat un drog mortal in corp si crezi ca esi mai sanatos?
Nu stiu ce parinti ai,, dar atat indolenta nu am vazut pana acum, sa permita unui copil sa ia droguri mortale, ca sa creaca in loc sa-l hraneasca natural si sanatos cu mancare.

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Nu creșteam decât foarte greu natural, îmi lipsea un hormon de creștere

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Oricum nu mai iau steroizi după ce termin ciclul, nu mai că acum trebuie să termin cutiile și este oricum scump pastilele

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Și după continui natural

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darius50boss):

Pacat ca nu ai parinti care sa te controleze si sa nu te lase sa iei acesti steroizi care iti pot nenoroci sanatatea.
Am niste prieteni carora le-a murit baiatul anul acesta, incepuse sa ia steroizi ca sa faca muschi si a facut atac de inima, murind in fata prietenilor.
Sper ca parintii tai sa nu regrete indolenta de care dau dovada acum, necontrolandu-te si permitandu-ti sa iei ce nu ai voie, ca tu oricum esti inconstient.

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Părinții nu știu, eu fac ce vreau cu viața mea

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Am decis să iau ca să văd rezultate dacă este, dar nu o să continui decât încă 6 săptămâni

| Darius50boss explică (pentru Darius50boss):

Nu fac ca alți care iau poate incontinuu păstă 3 luni

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darius50boss):

Extrem de riscant pentru viata unui copil, dar ma rog, se pare ca mi-am batut gura cu cine nu trebuie, fiindca esti la varsta cand nu ai putere sa discerni binele de rau.
Eu iti doresc sanatate si mai multa intelepciune!

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Ai avut dreptate am luat în considerare riscurile și avantajele și nu merita, am aruncat toate cutiile, totuși am dat 230 lei dar măcar nu mă risc

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Voi face forță natural

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E bine, până îți crapă ficatul.

| Darius50boss explică (pentru sadrian46):

Iau protector de ficat, nu sunt prost ca alți

| sadrian46 a răspuns (pentru Darius50boss):

Așa ficatul trebuie să lupte și steroizii și cu protectorul tău.

| Darius50boss explică (pentru sadrian46):

Te rog să mai studiezi, protector de ficat este foarte folositor când iei substanțe tari

| haileewatson a răspuns:

Nu e bine. E dozajul prea mare.

| MrGeo1975 a răspuns:

Salut. Numai lua steroizi, sunt periculoși pentru sănătate. Masa musculare se dezvolta prin exerciții fizice si prin munca fizica.

| Calinm22 a răspuns:

Nu știu de ce te dai mare, adică până la urmă aia nu sunt mușchii tăi, și eu pot sa iau steroizi, mă bag la calculator să mă joc ceva și gata am făcut mușchihappy

| Darius50boss explică (pentru Calinm22):

Da, nu mai că am un program echilibrat, nu vreau să mă laud că știu nu sunt decât un om

| Darius50boss explică (pentru Calinm22):

Cu statul la calculator sau telefon și iei steroizi nu sunt de acord

| Darius50boss explică (pentru Darius50boss):

Eu iau și din cauza genetici, dar în fitness trag ca un taur

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darius50boss):

Mai darius, la 17 ani nu ai voie sa faci nici sala, ca-ti blochezi hormonii de crestere!

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Nu mai am 17 ani

| Darius50boss explică (pentru Violleta2022):

Corpul meu a luat în trecut steroizi că nu puteam să cresc natural, era să îmi distrugă viața din cauza unor doctori, am mai puține șanse să mă îmbolnăvesc față de alte persoane