| NoThanks a întrebat:

Acum 3 saptamani m-am apucat de culturism. De cunoscut se cunoaste ceva, insa vreau sa pun masa musculara rapid. ce imi recomandati sa iau ca sa imi maresc rapid masa musculara? in afara de steroizi. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| rafa1987 a răspuns:

Time! Alimenteazate bine sanatos ca nu cresti numa din prafuri,daca vrei sa ai rezultate bune si rapide cumparati de la marcile, bsn, gama animal, ON, dymatize...happy

| NoThanks explică (pentru rafa1987):

Eu am incercat rapid mass, dar am auzit de marcile enumerate de tine ca sunt foarte bune happy

13 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Nu lua nimic. Daca iei pastile de facut muschi mai rau ti-i faci.Ti se va lasa in jos.Nu trebuie un program foarte incarcat. Daca vrei sa iti faci biceps, trebuie sa faci si triceps si abdomen daca vrei un corp frumos.Cauta pe net niste exercitii, fa cate 10 repetari a cate 4 seturi, depinde de exercitiu.
Conteaza si ce mananci. Daca faci la sala de mori si mananci chipsuri, bomboane numai stiu eu faci degeaba.Deci un regim iti trebuie daca vrei muschi.

Muschii nu se fac in 3 saptamani ci in 4 luni. Daca te grabesti bagati banii in steroizi si vezi tu ce se intampla...Succes!

| MassEffect a răspuns (pentru StoicaAndi):

Aratami o persoana cu musci lasati de la suplimente nutritive.

| Cosmin86 a răspuns (pentru StoicaAndi):

Serios? muschi lasati de la suplimente?

esti doar un COPIL MIC pampalau, care n-a citit o carte in viata lui, dar isi da si el cu parerea, nu?

p.s. : pastile = ceva ( suplimente ), steroizi = CU TOTUL ALTCEVA, copil papa-lapte ce esti

| rafa1987 a răspuns (pentru StoicaAndi):

Oameni buni gandinti inainte de a scoate o prostie mai mare ca voi din gura, pastile de facut muschi nu am auzit laughing ti se lasa in jos, bine ca ne-ai zis ca nu am stiut rolling on the floor

| andreiiiukuuu a răspuns (pentru StoicaAndi):

"Daca te grabesti bagati banii in steroizi si vezi tu ce se intampla" ce se intampla?laughing Esti tu paralel si nu stii ce inseamna suplimente sau mai bine zis stii ce e acel steroid?laughing doamne copii batuti in cap

| MassEffect a răspuns (pentru StoicaAndi):

Esti paralel TU nu vezi ca scrie Effects of using steroids, de ce *** amesteci suplimentele cu steroizi sti macar ce sunt suplimentele nutritive?

| eVokes a răspuns:

Muscletech.

| AudCulori666 a răspuns:

Ca sa pui rapid? nu poti spune ca pui rapid. daca te-ai apucat doar de 3 saptamani suplimentele nutritive sunt NEFOLOSITOARE. deoarece suplimentele sunt luate atunci cand corpul are nevoie de mai multe proteine decat poti lua din alimentatie. in cazul tau la 3 saptamani de sala stai linistit. manaca cat mai mult piept de pui, curcan, carne de vita, peste.branza de oaie. renunta la paine, produse de fast-food, dulciuri. tinete de antrenament in jur de 6 luni (mancand alimente sanatoase) si o sa se vada pe tine la fel de bine ca unu care baga suplimente nutritive. apropo.suplimentele nutritive INGRASA, nu trebuie sa fii nutritionist pentru a-ti da seama de asa ceva. din moment ce in corp sunt prea multe proteine(si din alimentatie, si din suplimente nutritive) fiind incepator corpul nu le asimileaza pe toate, doar cat are nevoie, restul depunandu-se sub forma de grasime

| Cosmin86 a răspuns (pentru AudCulori666):

Serios? suplimentele nutritive ingrasa?

esti doar un COPIL MIC, nu?

| AudCulori666 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da,ingrasa, am si spus de ce. in opinia ta, ce crezi ca se intampla cu cantitatea de proteina pe care corpul nu o poate asimila? crezi ca se elimina prin urina? SE DEPUNE! fiindca nu poate fi asimilata corpul tau este suprasaturat, intreaba un nutritionist si apoi imi vei da dreptate

| Cosmin86 a răspuns (pentru AudCulori666):

Chiar si cu excesul de proteine slabesti ( vezi dieta Dukan, se bazeaza pe exces de proteine si se slabeste repede ).

p.s. : am avut cativa ani nutritionist, nu trebuie sa intreb, stiu deja.

Si sunt 1000 de tipuri de suplimente, de ce zici "proteina"? poate iti dau 3 exemple de suplimente care nu contin DELOC proteine ( sa zicem cele de slabit, sau si alea ingrasa? )

lipo 6 de la nutrex -> cel mai bun supliment de slabit. si ala ingrasa, nu?