| BobocIulian a întrebat:

Imi doresc sa invat limba spaniola dar foarte foarte bine.

Atat la nivel conversational, cat si citit si scris.
Ma gandesc la o perioada de invatare de 12-16luni.

Intrebarea este care sa fie modul de abordare al invatatului?
Cum sa incep? Cu ce?
Intai doar cuvintele de baza? Verbele?
Sa incep o telenovela?

Funda

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cufundarea în limbă.
Să faci totul în spaniolă.
Altă soluție de învățare rapidă a unei limbi străine nu există.

| Andreeush a răspuns:

Începe să înveți cuvintele de bază.
Important este să te uiți si la filme în spaniolă.

| Donsavas a răspuns:

Incepe cu modul tau preferat de a invata! Nu alege unul după influențele altora. Tu stii mai bine ce ti place si ce preferi.
NU te concentra pe timpul de învățare, asta te va face sa te concentrezi mai mult pe timp decat pe invatat. În funcție de modalitatea PREFERATĂ si de propriul EFORT, vei invata ce vrei tu, ce limba iti doresti.

| Rhea44 a răspuns:

Sunt pe YouTube ore de spaniola și îți explica tot in maxim 2-3 săptămâni e sa STI sa vb și sa scrii pe mine asta m-a ajutat

| Steregoi a răspuns (pentru Rhea44):

Doar cateva cuvinte de baza in 2-3 saptamani la nivel nici de sfert de incepator.

| Rhea44 a răspuns (pentru Steregoi):

Eu așa am învățat acum vorbesc spaniola aproape la perfecție fiecare cu cât se străduiești și cât vrea sa înțeleagă

| Steregoi a răspuns (pentru Rhea44):

In 2-3 saptamani?