| Giulia97Anna a întrebat:

O intrebare pentru fete:cum a fost povestea voastra de dragoste? love struck A mea a fost destul de complicata la inceput.Ei bine, aveam 15 ani, nu am mai avut un prieten pana atunci din cauza firii mele timide, ma rog, si am mers la liceu pentru prima mea zi de boboaca big grin si acolo l-am vazut love struck Era perfect din toate punctele de vedere, parea baiatul viselor mele.Dar el era in clasa a 13, iar eu eram doar in clasa a 9 sad Si pe langa asta eram si timida,deci pur si simplu imi puteam lua gandul de la el.Dar de fapt gandul meu a fost mereu la el love struck Probabil ca par nebuna dar eu simteam in adancul meu ca el este alesul si ca el imi va darui primul meu sarut,nu stiu dar eu asa simteam, si se pare ca asa a fost, doar ca trebuia doar sa mai astept un pic. Il vedeam mereu in liceu, si imi venea sa ma dau cu capul de pereti, pentru ca voiam cu orice pret sa vorbesc cu el, dar stiam ca nu am nicio sansa broken heart.Am obervat ca lui ii cam placea sa se dea in stamba ca sa zic asa big grin e mai nebun de firea lui, de aceea eu ii spun "nebunul meu" love struck Am mers odata pe jos de la liceu cu niste colege si a mers si el cu un prieten.Si una dintre colegele mele(mai nebunatica din fire)s-a bagat in vorba cu el.Oh, deci crapa ciuda in mine angry Si el m-a observat si a intrebat-o cine e fata aceea(adica eu)ca nu prea vorbeste, nu am auzit-o sa vorbeasca.Mama,deci mi-a sarit inima din piept in momentul acelabatting eyelashes. Oricum, timpul a trecut.El a plecat la facultate si eu am intrat in clasa a 10, mda, viata merge mai departe. Oricum, prin ianuarie, a venit o colega ca sa facem un proiect la fizica(ma rog numai proiect am facut noi laughing) Asa, si eu am intrat pe fecebook si i-am aratat poze cu el colegei mele.Si ea a zis sa-i dau like la poze.Si eu i-am zis:Ce-ai ma? Crezi ca o sa ma bage in seama daca fac asta? Ea nu m-a ascultat, mi-a luat mouse-ul din mana si a apasat butonul pentru like laughing Si pur si simplu am ramas uimita pentru ca peste vreo 10-15 minute el ma baga in seama pe facebook o.O Nu-mi venea sa cred surprise.De aici am vorbit, pe facebook si la telefon vreo 5 zile, dupa nu am mai vorbit pentru ca el vroia sa ne intalnim si eu nu puteam, pentru ca parintii mei nu ar fi fost de acord sad crying.Si doua saptamani nu am mai vorbit, dupa mi-am calcat pe orgoliu si l-am bagat in seama, dupa si el m-a bagat in seama, am vorbit cu el si la 1 noaptea love struck Dupa intr-o seara de duminica, am vorbit cu el pe facebook, si mi-a spus ca s-ar putea sa vina la liceu sa ma vada maine o.O big grin love struck Si asa a fost.Prima data credeam ca nu o sa mai vina pentru ca l-am asteptat si nu mai venea.sad Dupa am intrat la ora de Sport, facem gimnastica intr-o magazie big grin Si cand am iesit pe usa, l-am vazut hee hee love struck.M-au trecut emotiile si pe moment nu m-am mai miscat.Pana la urma m-am dus la el si l-am bagat in seama love struck nu voiam sa mai fug.Si dupa a mai venit o colega, ma rog ea vorbea prea mult si se baga in vorba cu el. rolling eyes Dupa o ora, am plecat de la liceu pe jos cu el si cu o colega de-a mea cu care el mai vorbeste.Si aici am vorbit multe.m-a tinut de mana si colega mea ne-a facut si poze big grin love struck dar dupa am facut o prostie.Cand trebuia sa ne despartim el a vrut sa ma sarute,dar eu m-am intimidat laughing si nu l-am lasat, mai ales ca erau foarte multa lume acolo de fata care ne cunostea si se holbau.Off nu o sa uit niciodata ziua aceea. laughing Ma rog, in momentul de fata ma cam bate la cap ca sunt prea pupacioasa laughing kiss Oricum, ne-am mai intalnit odata saptamana aceea :X si acum suntem impreuna si sunt foarte fericitaaa. big grin >:" I-a intalnit chiar si pe parintii mei si se inteleg de minune, si parintii mei s-au intalnit cu parintii lui.Si numai zic cat de bine ma inteleg cu ai lui happy in special cu mama lui.Ea mi-a dat 3 parfumuri de firma love struck si imi spune ca sunt frumoasa laughing mda, faza este ca ea ma simpatizeaza pentru ca sunt de firea mea mai cuminte si-mi vad de treaba.Iar cand m-am certat cu prietenul meu, ea mereu ii spunea:Maa, vorbeste frumos cu fata.Si odata m-am certat cu el si ea m-a vazut suparata, mai ales ca am si plans si ea m-a intrebat ce am si dupa s-a uitat la prietenul meu si i-a zis:Ma, ce bataie iti dau, de ce ai suparat fata? laughing Ma rog sunt mai multe de povestit.Astept si povestiile voastre si sper ca nu v-am plictisit. big grin

15 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunabatting eyelashes
Pai el se mutase cu mine pe strada acum vreo cativa ani.La inceput nu vorbeam deloc, ne certam tot timpul, practic nu ne suportam deloc unul pe celalalt. Dupa o perioada de timp lucrurile parca se mai linistisera si incepusem sa ne intelegem mai bine.El vorbea frumos cu mine, mai venea pe la mine pe la bloc, mai ieseam uneori si ne plimbam prin parc...si am inceput sa ma indragostec de el, dar preferam sa nu ii spun lui pentru ca imi era teama de un refuz.
Dupa 3 luni care au trecut tot vedeam ca imi placea de el din zi in zi mai mult si mi-am luat inima in dinti si i-am spus ce simt pentru el.Surprinsa am fost cand mi-a spus ca si el ma placea dar nu avea curaj sa faca primul pas.
Si am format o relatie timp de un an.A fost primul meu prieten.A fost o relatie frumoasa, ne intelegeam bine, mai existau si mici certuri dar treceam peste ele.El a fost mereu langa mine cand am avut nevoie de cineva, ma facea sa rad atunci cand eram trista, el era totul pentru mine.Nu mi-as fi imaginat vreodata ca o sa il pierd dar din pacate l-am pierdut. Dupa ce aveam un an si ceva de relatie, el mi-a spus ca numai are rost sa continuam relatia si ca este mai bine ca fiecare sa isi vada de drumul sau.
A trecut ceva timp de cand numai sunt cu el si sincer nu am trecut peste.Ma doare faptul ca l-am pierdut.Am pierdut persoana care imi completa viata, persoana la care zambeam doar cand ii auzeam numele, persoana care m-a facut sa zambesc din suflet si sa fiu fericita, persoana pentru care as fi facut orice, persoana care o iubeam enorm..., insa pacat ca s-a schimbat atat de mult sad oricum niciodata nu il voi uita, va ramane in inima mea pentru todeauna si ii multumesc ca a facut parte din viata mea candvahappy

| Giulia97Anna explică (pentru mihaelaa18):

Awwww ce dulce, dar e pacat ca v-ati despartit :(

| mihaelaa18 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Da sad asta este, trebuie sa fim tari si sa mergem inainte!

| neutrino a răspuns:

Multa vorbarie, poate reusesti sa faci un rezumat concret.

| Giulia97Anna explică (pentru neutrino):

O sa ma prefac ca nu ti-am vazut raspunsul.

| gingergirl1 a răspuns:

Awww,ce draguu :o3 :x
Sa va tina, mult, mult, mult :) :))
Deabia astept sa ajung si eu in toamna la liceuuu :D Hihi;))

Răspuns utilizator avertizat
| gingergirl1 a răspuns (pentru Lucian15125):

Stiuu laughing
Cam intoate liceele astazi, se fumeaza, se consuma etnobotanice si etc si in licee mari gen Mihai Viteazul (La liceul Mihai Viteazul in ora de matemarica le vorbeste despre floricele straight face -am pe cineva acolo ) De jean Monet nici nu mai zic, se intra cu 9 si ceva dar e renumit pentru golaneala laughing Pana si la Basarab am auzit ca s-au stricat lucrurile laughing
Dar eu sper ca o sa fie bine si sa imi vad de treaba mea! Totusi, tot de abia astept laughing E diferit fata de generala, offf si cand ma gandesc ca o sa ne "despartim" peste 1 luna jumate ma ia plansu' ....totusi! 8 ani de zile e ceva laughing
hai gata, ca am facut compuneri pe aicihee hee

| Giulia97Anna explică (pentru gingergirl1):

laughing Multumesc, tu ai mai avut prieten pana acum?

| gingergirl1 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Mda.ceva de genul asta laughing
Am fost cu un baiat care acum chiar regret ca ne-am despartit (din vina mea)pentru ca de abia acum mi-am dar seama ca a tinut mult la mine laughing dar lasa! Nu imi trebuie prieten acum, de abia asptept sa termin odata cu examenele sa dorm si eu linistita noapteahee hee Acum, prioritar e examenul, pe urma promit ca toata vara nu mai pun mana pe vreun pix rolling on the floor

| Voidwithin a răspuns:

Bravo te felicit ti-a indeplinit un ideal din multele idealuri pe care un om le are in viata.
Intr-adevar e mare lucru si inca odata felicitari!

| Giulia97Anna explică (pentru Voidwithin):

Multumesc happy eu deja imi pierdusem orice speranta, dar uite ca acum traiesc un vis love struck Tin minte ca in acea zi am citit horoscopul si la zodia mea zicea ca o sa realizez un lucru la care deja imi pierdusem orice speranta.si chiar asa a fost big grin

| ProfessionalulMihai a răspuns:

Cred in dragoste la prima vedere, este un sentiment profund, ce leaga 2 suflete pereche. Dragostea poate să apară si la prima vedere daca creierul emană niste substante în momentul ala care fac să fim dependenti. Într-adevăr, dragostea la prima vedere apare brusc, fără a mă pregăti din punct de vedere psihologic. Ea este rezultatul aproape instantaneu al întâlnirii dintre două priviri şi poate determina o pasiune puternică sau o mare iubire. Privind în ochi, apoi la ea în general, văd cat este de frumosă lovind sageata lui Cupidon exact, totul doar intr-o fractiune de secundă. Acest fenomen se află la ani-lumină depărtare de privirile ezitante şi conversaţiile mult prea lungi dintre două persoane care încearcă să stabilească dacă se potrivesc înainte de a se arunca într-o relaţie sentimentală. Numărul scepticilor este din ce în ce mai mare, deoarece aceştia cred că dragostea la prima vedere nu este decât o simplă atracţie fizică. Nimic mai fals! Fenomenul în sine nu este doar atracţie fizică. Desigur, aceasta este foarte importantă, dar există şi dorinţa de a trăi ceva intens. Acest tip de iubire înseamnă să poţi spune din prima că ea este aleasa. Uneori, însă, există riscul unei decepţii, atunci când îţi imaginezi o frumoasă poveste de iubire dar, în final, realizezi că nu a fost decât o atracţie trecătoare.Cred in dragoste la prima vedere, este un sentiment profund, ce leaga 2 suflete pereche. Dragostea poate să apară si la prima vedere daca creierul emană niste substante în momentul ala care fac să fim dependenti. Într-adevăr, dragostea la prima vedere apare brusc, fără a mă pregăti din punct de vedere psihologic. Ea este rezultatul aproape instantaneu al întâlnirii dintre două priviri şi poate determina o pasiune puternică sau o mare iubire. Privind în ochi, apoi la ea în general, văd cat este de frumosă lovind sageata lui Cupidon exact, totul doar intr-o fractiune de secundă. Acest fenomen se află la ani-lumină depărtare de privirile ezitante şi conversaţiile mult prea lungi dintre două persoane care încearcă să stabilească dacă se potrivesc înainte de a se arunca într-o relaţie sentimentală. Numărul scepticilor este din ce în ce mai mare, deoarece aceştia cred că dragostea la prima vedere nu este decât o simplă atracţie fizică. Nimic mai fals! Fenomenul în sine nu este doar atracţie fizică. Desigur, aceasta este foarte importantă, dar există şi dorinţa de a trăi ceva intens. Acest tip de iubire înseamnă să poţi spune din prima că ea este aleasa. Uneori, însă, există riscul unei decepţii, atunci când îţi imaginezi o frumoasă poveste de iubire dar, în final, realizezi că nu a fost decât o atracţie trecătoare.