| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si cred ca si lui ii place de mine.Deci ce sa fac ca sa aflu daca ma place sau nu? Cel mai bun raspuns primeste funditabig grinlove struck

Răspuns Câştigător
| crisu2012 a răspuns:

Uiter ca si aici sunt mai multe variante:1)se da la alte fete ca sa te faca geloasa(daca zici ca nu prea te mai baga in seama varianta asta e aproape imposibila); 2)te-a placut, iar acum nu mai simte nimic pentru tine; 3)ai fost doar o provocare iar cand a vazut ca-l placi nu ai mai reprezentat interes pentru el.Trebuie sa fii sigura ca merita sa lupti pentru el, mai ales daca zici ca vorbea cu tine apoi te-a lasat balta si a inceput sa flirteze cu alte fete.Esti sigura ca nu face parte din categoria baietilor care,, trebuie'' sa aiba doua fete in acelasi timp? Te-ai gandit ca s-a comportat cu tine astfel intentionat ca sa-i cazi la picioare apoi sa te lase balta? In fine daca crezi ca merita sa lupti pentru el incearca sa construiesti o legatura cu el.Conversati despre ceva ce aveti in comun, informeza-te, spune-i noutati.Principalul e sa stabilitio noua legatura, iar apoi vei vedea cum decurg lucrurile.De altfel daca zici ca flirtati de ceva vreme, poate s-a plictisit ca nu a avut un raspuns promt si s-a reorientat.A crezut poate ca de la tine nu va afce rost de un flirt si doar atat, nimic mai mult. Poate s-a gandit ca lupta e deja pierduta, numai pentru simplul fapt ca doar flirtati si nu va apropiati SI mai mult.

7 răspunsuri:
| crisu2012 a răspuns:

Daca sunteti deja prieteni iti va fi usor sa-ti dai seama, daca nu ar trebui sa incerci sa te apropii mai mult de el, sa vezi ce aveti in comun si toate alea.Sa presupunem ca toate acestea sunt in ordine, de aici ai trei variante: 1)ii spui verde in fata ca il placi(de varianta asta vei fugi); 2)Flirteaza cu el si vezi daca reactioneaza.Dai de inteles ca iti place de el, dar la modul subtil, daca iti raspunde clar te place; si 3)Inventeaza ceva, ceva care te-ar necaji(imbolnavirea animalului preferat, o despartire etc) si vezi reactia lui. Daca va fi de indiferenta clar nu-l interesezi, dca va arata un interes crescut, iti va spune cuvinte de consolare etc. te place, iar daca raspunde si la flirt atunci e sigur ca puteti forma o pereche.Te-as sfatui sa nu incerci sa-l faci gelos, gen :ies cu alt baiat sa vad ce reactie are.Nu asa, s-ar putea ca atunci cand te vede cu altcineva sa-si reprime sentimentele pe care le-ar putea avea pentru tine, si nu vei avea nimic de castigat.

| Yanie a răspuns (pentru crisu2012):

Am incercat asta anul trecut insa era adevaratsi pe el la interesat insa de cand a inceput scoala nu prea ma mai baga in seama si in schimb flirteaza cu alte fete.Ce sa fac ca sa ii atrag atentia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aww Gabi te place Sergiu laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ii sergiu apropo cand imi spui ca mie imi place de sergiu ii ca si cum eu as spune ca tu il placi pe chereji, asa ca mai termina ti-am zis ca ii un baiat din cartier.

| cipry05 a răspuns:

Da Gabii cartier la Gabii inseamna scoala si ii iubitul ei Cherejii sau scumpicul de Sergiu laughing

| cipry05 a răspuns:

Gabii cum stai cu Cherejii sau Sergiu laughing

| anonim_4396 explică (pentru cipry05):

Ba copile daca vrei sa stii ii din cartier si nu ii nici sergiu nici chereji