| jolie a întrebat:

Imi poate spune cineva cum sa scap de emotiile de la examenul auto(traseu)sala o iau mereu dar pic traseul interesant e ca in rest conduc fara probleme chiar imi place f mult dar cant vine vorba de examen ma pierd dati-misi mie niste sfaturi niste secrete ceva sa nu ma mai gandesc ca este gaborul in dreapta mea va rogcrying((((

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pune-ţi în funcţiune autosugestia, poţi merge mai departe, eşti capabilă, nu îţi este teamă de necunoscut.
Hai că poţi.
Pa, pa.

| HBK a răspuns:

Sa-ti dau niste "hinturi":cand te intreaba in masina de buletin sau altceva ii raspunzi foarte raspicat si clar, sigura pe tine. Cel mai important lucru este atunci cand pleci de pe loc sa nu bruschezi masina, sa nu turezi motorul.Crede-ma,prima impresie conteaza mereu.Eu am luat o gurita de whiskey inainte sa mi fac curaj dar nu foarte multlaughing

| unione a răspuns:

Hello. Iei o pastila de extraveral cu vreo ora inainte. Nu trebuie sa-l vezi pe dl. politist ca pe dusmanul ce vrea sa te pice, e acolo sa vada cine poate si cine nu sa obtina permisul de conducere. daca ai auzit ca te poate testa de ex sa-ti spuna sa depasesti, desi nu ai voie, sunt minciuni, in ziua de azi e interzis prin lege. singurul test poate fi sa-ti spuna ''unde ne este permis, vom intoarce'', intelegi? Nu depasesti 30km/ h si cand intrii intr-o intersectie unde trebuie acordata prioritate si vin masini, chiar daca st f f indepartate ASTEPTI, pana va vine rau happy, astepti pana nu mai se vede nici o masina, e f important.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel am facut. si acum astept sa dau iar sala. si sunt chiar curioasa daca voi pica traseul. in general conduc bine, dar la examen am niste emotii. tremur din toate incheieturile si nu pot conduce bine. si sa ma gandesc ca va fi bine si ca o sa iau si prostii de genul, sau autosugestia, sau pers din jur care ma incurajeaza nu ma ajuta absolut deloc. am nevoie de pastile. ce face mai exact extraveral? nu te moleseste, nu te face sa iti fie somn, sau sa iti diminuezi capacitatea de atentie, si reflexele?

| andreeutza_8900 a răspuns:

In primul rand nu te gandi ca nu poti(pentru ca gandundu-te la asta cred ca nu vei reusii), da tot ce poti si incearca sa te gandesti ca esti singura in masina)mult noroc si sa treci testul! fundita?

| andreeutza_8900 a răspuns:

Si inca ceva sa fii sigura pe tine