| Boo a întrebat:

Imi puteti da si mie un orar de la profilul stiinte sociale? Si la ce se dau teze?

4 răspunsuri:
| Quiss a răspuns:

Ok, eu sunt la stiinte sociale.
Teze dai la Romana, Istorie/Geografie [la alegere], Engleza si cate una din specializari pe fiecare an: in clasa a IX-a dai la Logica teza, Psihologia e intr-a zecea, Economie intr-a 11-a si Filosofie in ultimul an. Profilul e destul de simplu, relaxant, n-ai multe teme. Bine, intr-a 11-a daca nu-ti place economia si daca ai cine stie ce specimen de profesoara ajungi sa-ti blestemi zilele, dar induri un an, in rest merita.
Orar... Pai sa-ti zic pe a IX-a ca asta cred ca te intereseaza. 2 ore de fizica, una de chimie si una de biologie [de mentionat ca scapi de materiile astea trei incepand din clasa a 11-a], doua ore de mate de care nu scapi, vreo patru de romana, trei de istorie si tot atatea de geografie, doua de franceza, trei de engleza, desen, muzica [si de asta scapi intr-a 11-a], una de latina [si de asta scapi intr-a 11], doua de logica, doua de sport, dirigentia, doua ore de TIC si cam atat imi poti aminti. Cred ca astea sunt. Sper ca ti-am fost de folos, bafta, eu te sfatuiesc sa dai, n-as da profilul asta pentru altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am intrat acum la stiinte sociale... mi se pare ca este cel mai usor profil... te vei descurcawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai teza la romana istorie sau geografie logica franceza sau engleza.Eu as vrea sa aflu orarul pe maine 27 septembrie de le Ion Mincu din Vaslui. Mi-l poti da tu te rog frumos? IMI TREBUIE NEAPARAT.PLEASE