| anonim_4396 a întrebat:

In ce circumstante credeti ca este ok sa plateasca barbatul consumatia? Mereu?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In orice circumstante doreste barbatul, vrea sa faca un gest frumos, el invita fata, ii pare normal sau la comun acord.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred neapărat ca bărbatul trebuie sa întrețină femeia, dar cred ca el trebuie sa plateasca consumatia cand ies.Asa mi se pare mie ok.

| Celcestietot a răspuns:

Unora li se va parea corect sa plateasca mereu, altora deloc, sau in alte situatii. Deci, cand considera fiecare individ in parte si cand este cazul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de fiecare.
Unele ar vrea mereu, altele ar sari in sus daca le plateste o apa.
Pentru mine ok ar fi mai des decat platesc eu.La ocazii, la primele intalniri etc