| chocolate27 a întrebat:

Dupa parerea voastra, cine ar trebui sa plateasca consumatia la o intalnire:fata sau baiatul?

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

La primele intalniri mi se pare ok sa plateasca tipul, daca el a invitat-o pe ea. Dar asta nu inseamna ca el ar trebui sa plateasca tot timpul, dupa parerea mea. Cel mai corect mie mi se pare ca fiecare sa-si plateasca ce consuma, exceptie evident cand vrei tu ca tip sa faci cinste. Sau se poate aplica sistemul o data el, o data ea.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiecare ar trebui sa-si plateasca ce vrea, asa nu-i pare rau ca a profitat de el in caz ca e materialista.

| ignore a răspuns:

Cel mai bine aman2.

| Ecea a răspuns:

Cine invita in mod normal.
Desi pentru mine nu este valabila chestia asta.
Plateste cine apuca,prea putin conteaza un suc,o cina, etc.
Am avut o prietena care nu ma lasa sa platesc niciodata, tot timpul spunea ca data viitoare.

| edy132 a răspuns:

Tipic, baiatul. Cui iar veni bine sa plateasca fata pentru el? De asta urasc eu era asta, pentru ca fiecare e avantajat intr-un fel sau altul in cazul asta fata.

| d3utzzu a răspuns:

1.daca fata invita baiatul in oras...ori plateste fiecare pentru el...dar frumos e sa plateasca baiatul.pentru ca ea e fata
2. daca o invita un baiat in oras.e obligatoriu si amabil sa plateasca el consumatia amandurora. FUNDA TE ROG?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa plateasca baiatul...

| EuTeIubescBa a răspuns:

Baiatul normal. Asa da dovada de barbatie happy

Răspuns utilizator avertizat
| maxcell a răspuns:

Baiatul...cel putin asta e parerea mea

| AllexaBăă a răspuns:

E normal ca băiatul să plătească consumația happy