| T0T a întrebat:

În ce mod credeți că va dispărea specia umană?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

In foarte multe feluri putem disparea. Universul te poate omori in milioane de moduri diferite. Un dezastru natural masiv ar putea avea cele mai mari sanse sa ne elimine. Aici ar intra impactul cu un asteroid mare sau cu o cometa, eruptia unui supervulcan, disparitia stratului de ozon din diferite motive, o epidemie globala, schimbarile climatice severe, sau explozia unei supernove in apropierea sistemului nostru solar. Sunt mult mai multe, bineinteles, dar m-am rezumat doar la cateva. Apoi mai e varianta autodistrugerii, fie intr-un razboi nuclear scapat de sub control, fie cu ajutorul unor arme chimice sau biologice. Mai exista posibilitatea destul de infima de a fi eliminati de o civilizatie extraterestra mult superioara noua, sau sa fim exterminati de propriul nostru Soare. O ultima varianta care imi vine in minte acum e evolutia spre forme de viata atat de diferite incat ar inceta practic sa mai fie oameni. S-ar putea si sa fim inlocuiti treptat de inteligenta artificiala creata chiar de noi, adica de ceea ce numim roboti.

16 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Important e să dispară cât mai repede.
Cum, nu contează laughing

| Doub a răspuns:

Armaghedon.

| RainmakerX a răspuns:

Prin evolutie cred... Nu o sa disparem niciodata insa o sa ne schimbam pe parcursul timpului.

| KamaSutra a răspuns:

Așa mai merge laughing
Se va autodistruge la cât de rea și egoistă e

| Croampa a răspuns:

Incalzirea globala: toti oamenii o sa arda in flacari impreuna cu toate vietuitoarele de pe pamant.

| Suck a răspuns:

Nimic nu dispare, ci se transforma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nici nu va disparea.

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Crezi că galaxia noastră nu va fi înghițită de o gaură neagră niciodată sau că soarele nu se va stinge ca orice altă stea? Și dacă nu, crezi că vom avea până atunci posibilitatea să ne mutăm în altă galaxie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Si nu poti sa crezi si ca vom avea timpul necesar sa avansam tehnologic in asa hal incat sa nu dominam doar planeta ca specie, ci si ca Univers?

| T0T explică (pentru anonim_4396):

Eu unul nu as crede ca vom apuca sa ajungem asa departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

In ultimii 100 de ani am evoluat uluitor din punctul meu de vedere.
In 1000 de ani deja cred ca multe lucruri improbabile sau aproape fictive ar putea fi posibile pe atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu știu. treaba ei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apocalipsa zombi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am, as miza pe dureros.

| nlko a răspuns:

Stiu si eu... Poate ca vor veni unii mai puternici care ne vor distruge.

| DirviziuQ a răspuns:

Roboti. Vom fi inlocuiti de roboti mai destepti ca noi care ne vor ucide caci nu suntem importanti.