| SuckTheGod a întrebat:

In urma cu vreo 2-3 zile am postat o intrebare, era mai mult o idee in care spuneam ca daca fetele s-ar imbraca mai decent nu ar mai fi asa multe violuri, a fost un dezastru, majoritatea credeau ca tin partea violatorilor, o fata mi-a zis ca sunt viitor violator.

Intrebarea mea e: De ce fetele se imbraca asa indecent? Toate au deviat de la acest subiect. Eu vad fetele care se imbraca indecent ca fiind panarame. Astept critici si frustrari si desigur raspuns la intrebarea mea. Si da, sunt un misogin. Ma intreb oare ce insulte o sa primesc, hai printeselor.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Bine că nu păstrez tangențe cu persoane la care ai făcut referire și nici nu o să am deci nu prea acord eu atâta importanță însă totuși rămâi oarecum dezamăgit când vezi prostie și ipocrizie. De ce se îmbracă așa? Ori că așa se poartă, intervine instinctul de turmă, ori ca să atragă priviri din diverse motive. Trebuie să fim totuși prea încuiați să nu ne dăm seama că și această îmbrăcăminte provocatoare poate reprezenta o cauză a unor violuri. Orice om are și instincte, asta e clar, iar unii pur și simplu se lasă dominați de ele. Desigur, bărbatul fiind cel mai puternic va da mereu posibilitatea femeilor să se victimizeze când au ocazia chiar dacă nu au motive.

41 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chestia e ca ar trebui o definitie clara pentru imbracamintea indecenta.
Sincer, mi se pare normal sa te imbraci, vara, cand sunt 45 de grade la soare, in ceva cat mai lejer. Oricum, nu cred ca ari iesi vreuna imbracata in costum de baie. Si nici "la bustul gol", asa cum unii baieti o fac fara sa-si dea seama cat sunt de dezgustatori.
Dar, daca tot esti asa de fixat pe imbracamintea indecenta, cum explici violurile din timpul iernii?
La -25 de grade, biata fata e ca o ceapa si totusi, sunt si iarna violuri!

| SuckTheGod explică (pentru ardnaxur1961):

Eu nu am zis ca daca fetele s@ar imbraca decent nu ar exista violuri... am spus ca s-ar mai reduce din violuri.

| darrio2007 a răspuns:

Unele se dau violate dupa.Chiar daca au fost de acord la inceput.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Like!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca mi s-a sters raspunsul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Sigur.Cineva nu are ce face, urmareste si raporteaza. Fata de ea, tu, ca si altii de fapt, esti din clasa de jos.Sunt unii care nu au ce face decat sa urmareasca si sa raporteze si sub obladuirea celor din site obtine ce vrea. Eu am scris la contact si nu am primit raspuns nici acum, cineva imi spunea ca nu e timp sa citeasca toate mesajele, insa aici imediat are timp. KK.

| SuckTheGod explică (pentru anonim_4396):

Noname... toate voturile negative le am de la ea, e feminista si frustrata, sper sa vada asta.

| Liviu a răspuns:

Normal mi s-a zis des replica "sunt femeie, ma imbrac cum vreau" Iar eu raspund "Esti femeie, te imbraci cum vrei, o iei cum vrea violatoru" laughing si punct.Nu inteleg, fetele astea nu au si ele tati acasa? Eu daca o sa am o fata, pai o sa se imbrace decent(sper, ca daca nu, toti draci o sa o ia, o gonesc de acasa)Pai cum dracu sa iasa asa provocator pe strada? Nu le-ar fi rusine.Rusine la toate panaramele care se imbraca ca niste c*rve si se cred doamne/domnisoare.Si cel mai mare respect pentru doamnele/domnisoarele care stiu sa se poarte cat de cat decent.Un decolteu mai mic, o fustita pana la genunchi mi se par ok happy dar ce depaseste deja si e mai scurt, e aiurea rau

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Doar proastele se vor simti jignite. iti dai seama ca se simt "victimizate" daca nu ar avea fusta pana la jumatea bucilor si deoclteu pana la sfarc nu s-ar uita nimeni la ele. una inteligenta stie cum sa se imbrace elegant si tot sa atraga privirea barbatilor, doar panaramele aleg mai putine haine.

| RainmakerX a răspuns:

Nu toate se imbraca asa, doar majoritatea... cele care fac asta ori vor sa se dea si ele mari cu putinul pe care il au ori pur si simplu sunt in cautare de fraieri cu bani si cu masini scumpe care sa aiba grija de toate dorintele sufletelului lor in schimbul sexului, evident.
Repet, nu toate sunt asa, exista si fete la locul lor si perfecte din toate punctele de vedere dar acestea sunt raritati.

| KamaSutra a răspuns:

Se imbraca asa pentru a atrage atentia si pentru ca asta e la moda acum rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ipocrizia e in floare. vor sa se imbrace ca niste prostituate si lumea sa se poarte cu ele ca niste doamne. uite poza care explica perfect chestia asta

https://www.google.it/......ps?/search

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ps. laughing inainte sa mi se dea reply tampite, fata din poza e imbracata decent nu ca o panarama, dar nu ai cum sa nu ii privesti comorile cu un asa decoleu. dupa ce am citit comentariile de mai sus parca era nevoie de acest "ps" ca multi tampiti mai sunt doamne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: ca sa-si expuna anumite parti ale corpului pentru a atrage priviri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am postat si eu o intrebare cam de acelasi fel.Vai mie, erau ca niste curci in capul meu.laughing)

| SuckTheGod explică (pentru anonim_4396):

Parca e ilegal sa spui unei femei ca nu face ceva bine. laughing

| neca a răspuns:

Nu tu decizi ce imbracaminte e indecenta.
daca cineva planuia sa violeze o fata nu cred ca astepta sa se inbrace in decolteu.
un baiat nu o ia razna si incepe sa violeze cand vede pe cineva cu decolteu pe strada

| SuckTheGod explică (pentru neca):

Intrebarea era alta

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Fetele nu se imbraca indecent. am simplificat raspunsu, multumit?

| SuckTheGod explică (pentru neca):

Nu sunt multumit... sunt curios, pentru tine cat de dezbracata ar trebui sa fie o fata ca sa fie indecenta?

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Sa se vada sfarcuri si ***, atunci e indecent pentru mine, pentru tine cat de dezbracata ar trebui sa fie o fata ca sa fie indecenta?
e ok sa poarte pantaloni scurti?

| SuckTheGod explică (pentru neca):

Da, e ok... atata timp cat nu ii se vad fesele pe jumatate.
Nu ma deranjeaza ca le vad dezbracate... dar vreau sa stiu mesajul pe care vor sa-l transmita cu o astfel de imbracaminte sau scopul pentru care se imbraca asa.

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Intreabale, din ce conversatii am avut cu fetele pe care le cunosc am inteles ca se inbraca cum le place sa se simta ele bine nu sa arate bine pentru alti. poti intelege conceptu asta?

| LoveSleep a răspuns (pentru neca):

Se îmbracă cum le place să se simtă ele bine? :]]
Asta e cea mai valoroasă dumă a lor.

| Ruxandra15 a răspuns:

Stii ce inseamna indecent? Ai vazut vreuna in chiloti in mijlocul orasului? Eu nu. Aia inseamna indecent doar pentru ca poarta o bluza decoltata si o fusta scurta nu inseamna indecent. Adica la munte sunt 40 de grade tu vrei sa port helanca si fusta maxi? Sau mai bine un pulover ca sa fim siguri.

| SuckTheGod explică (pentru Ruxandra15):

Nu draga mea... trebuie sa va imbracati ca si traseistele.

Ideea e sa nu exagerezi... am vazut fete cu pantaloni mai scurti ca boxerii mei.

| SuckTheGod explică:

Da exact...eu asa le vad pe cele care se imbraca ca niste depravate. Fac asta doar pentru a atrage atentia... nu a unui singur barbat, vor atentie de la toti barbatii, ba se mai folosesc de asta si pentru manipulare pentru ca barbatii gandesc cu capul de jos(multi).

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Au un avantaj in viata pe care majoritatea fetelor il folosesc, to bad so sad. sa vrei atentie nu e un lucru rau

| SuckTheGod explică (pentru neca):

Dar sa castigi atentie prin destrabalare e un lucru rau.

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Ce rau face?
cine sufera?

| SuckTheGod explică (pentru neca):

Nu e vorba de suferinta... dar se plang intruna ca barbatii le vad doar ca pe un obiect sex@al si se simt folosite.

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Pot sa se simta folosite, e problema lor, oameni sunt fiinte sexsuale si cam asta am vrut sa zic in toata conversatia asta, oameni se vor inbraca si se vor comporta conform naturi.
nu vad de ce vrei sa judeci oameni dupa felul in care se inbraca.
te face sa te simti incomod/a?
esti gelos/a pe atentia care o primesc?

| SuckTheGod explică (pentru neca):

Nu sunt genul care cauta atentie... ma deranjeaza ca vor respect si sa fie tratate ca niste doamne, ceea ce nu merita, nu judec pe nimeni, ai inteles total gresit, m-a deranjat ca la intrebarea anterioara toate mi-au sarit in cap pentru ca am zis ca se imbraca indecent si de aceea is asa multe violuri. Totul e ok pana critici femeile ca apoi toate iti sar in cap, pe nedrept, in concluzie toate panaramele vor atentie si respect doar pentru ca arata bine, daca ar avea si ceva in cap ar fi ok.

Fizic sunteti o mandrie, psihic o rusine.

| neca a răspuns (pentru SuckTheGod):

Iar nu inteleg ce zici, deci nu crezi ca, daca fetele nu sar imbraca ''indecent'' nu ar mai fi atatea violuri?
puteai sa intrebi de ce vor toate proastele sa fie respectate numa pe baza aspectului fizic

| CriminălBadBoy a răspuns:

Pentru ca altfel nu atrag pe nimeni, de aia se imbraca asa. Daca vor sa nu mai fie victimele violurilor, sa-si tina cu*ul la vedere in continuare, ca bine fac. Ideea e ca toate vor sa iese cat mai mult in evidenta si o sa-si pună pana la urma sutienul pe cap si sa umble dezbracate.

| MyFuckingName a răspuns:

Sa stii ca ai dreptate... Toate se plang ca le prindem de fund, ca ne intereseaza numai fizicul, chestii de genu. Dar ele gresesc pentru ca se imbraca prea tentant. Adica, eu fiind tot un misogin si un afemeiat, daca vad o colega imbracata mai hot imi e greu sa ma abtin dar asta-i viata... big grin

| SuckTheGod explică (pentru MyFuckingName):

Bine mai... se imbraca hot, eu stateam in parc pe banca si pe o alta banca era o fata in pantaloni scutri... erau foarte mici, poti sa le spui chiloti. De ce ar iesi prin parc in chiloti? Ce mesaj vrea sa transmita? Nu e singura, sunt destule fete de astea.

| MyFuckingName a răspuns (pentru SuckTheGod):

In ziua de azi lumea e mai disperata dupa atentie decat un obez dupa saorma laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru MyFuckingName):

Asta e si cu feminismul sau mai ales cel extrem. toate vor sa se simta sexy dar sa nu le zici ceva sau sa ai nesimtirea sa te simti atrasa de ele ca sunt sexy. mai nou am inceput sa cred ca e ca la scoala cand ii dai o palma la fund unei fete, din 2 una se poate intrampla. daca te place, rade si pleaca, daca nu iti iei si tu o palma laughing. asa si cu astea, daca ii zici ca e sexy si te uiti dupa ea e bine atata timp cat ea te placa daca nu esti un misogin ca o vezi doar ca un obiect sexual.

| MyFuckingName a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine punctatwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru MyFuckingName):

Orice fiinta, om sau animal se inmulteste. Pentru a procrea organul sexual al masculului trebuie excitat. Masculul caine spre exemplu se ecxita la feromonii lasati de catea. Omul in schimb se excita primar din vaz. Ce e imbracaminte indecenta e excitant pentru barbat. Fetele stiind asta se expun cu bunastiinta deci la pericole.Asa ca...