| RAY a întrebat:

Intre o persoana de mica inaltime si una de mare inaltime care credeti ca are mai multa incredere in propile sale forte? care considerati ca se simte inferior in fata cuiva?

46 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Totul tine de psihic,, daca te referi la o bataie de strada conteaza experienta/sportul practicat. Poti sa ai 1 metru sub clanta si sa lovesti precum Bruce Lee, dar sa fii cat prajina si sa lovesti letal, deci e discutabil aici.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Man daca esti inalt vezi lumea diferit, asta e adevarul

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Pot sa confirm asta,, sunt destul de inalt, dar 'scund' pe langa prajinele de peste 2 metri.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nu prea sunt multi barbati are au peste 2 metri

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Din ce am observat,, media inaltimii unui barbat se incadreaza in 1, 70-1, 80

| RAY explică (pentru Drimmero):

In Romania cam da

| mnbvf a răspuns (pentru Drimmero):

Și la fete care e media?

| Drimmero a răspuns (pentru mnbvf):

Pana-n 1,70

| RAY explică (pentru mnbvf):

La fete intre 1, 60 si 1, 70 cam asa, dar si la fete conteaza ca alea inalte au mai multa incredere in propile puteri

| mnbvf a răspuns (pentru RAY):

Iar generalizezi aiurea. Cu ce ar spori încrederea o înălțime, mai ales la fete? Mie, sincer nu-mi plac fetele înalte și nici nu aș fi vrut să fiu mai înaltă decât sunt.

| Drimmero a răspuns (pentru mnbvf):

Femeia mai inalta de 1, 80 nu mai e femeie, parerea mea

| RAY explică (pentru mnbvf):

Prima impresie conteaza si inaltimea conteaza asta e adevarul, pai fata aia ar fi un lider poate in viitor

| mnbvf a răspuns (pentru RAY):

Dar crezi că înălțimea îți dă calități de lider, dacă tu ești o proastă? Contează caracterul, ray.

| RAY explică (pentru mnbvf):

Las-o balta, pa

| mnbvf a răspuns (pentru Drimmero):

Da, parcă nu mai par atât de feminine.

| mnbvf a răspuns (pentru RAY):

Am zis ceva greșit? Tu admiți că înălțimea te face lider și că îți dă încredere, dar nu ții cont de aspectele care contează cu adevărat. Mă iei acum cu pa, păi stai și dă argumente la ceea ce ai zis.

| Drimmero a răspuns (pentru mnbvf):

Cat ador femeile care sunt stapane pe sine si puternice!

| mnbvf a răspuns (pentru Drimmero):

Baftă la găsit una.

| Juviia a răspuns (pentru Drimmero):

Da,e bărbat-femeie.

| Drimmero a răspuns (pentru Juviia):

Nasoala combinatie/

| Juviia a răspuns (pentru Drimmero):

Da,nasoală combinație.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ce legatura are inaltimea cu forta? Eu am 1, 65, si pot muta mobila singura!rolling on the floor
Totul tine pe perceptie, de felul in care privesti lumea.

| RAY explică (pentru Fatamuntilor):

Angy eu m-am referit la altceva

| Divy a răspuns (pentru RAY):

Crede-mă cei mici sunt mai pe pământ decât cei înalți că un scund face mai mult decât o pălugă și pentru cunoștința ta înălțimea maximă potrivită este 1, 80

| Florentina9210 a răspuns:

In ambele cazuri pot exista anumite ''nemultumiri', insa trebuie sa ne aceptam cum suntem. Eu nu sunt inalta, insa asa micuta, imi place enorm. Sunt mai placuta decat o stramba de 2 metri.

| RAY explică (pentru Florentina9210):

La fete nu e problema, la barbati e problema

Răspuns utilizator avertizat
| Juviia a răspuns:

1,60 ca e mai mic(a) si mai fortos(a). Stii vorba aia, buturuga mica impinge carul mare.

| mnbvf a răspuns:

Încrederea unui om nu stă în înălțimea pe care o are.

| RAY explică (pentru mnbvf):

Una e sa ai 1, 90 si sa vezi lumea de sus alta e sa fi un pitic de 1, 60, hai fi sincera

| mnbvf a răspuns (pentru RAY):

Nu e tocmai așa. Am văzut oameni înalți care nu aveau pic de încredere în ei. Chair am avut un coleg foarte înalt, dar era așa firav, dacă îl împingeai un pic cădea laughing și alții mult mai puternici și fizic și psihic, chiar dacă aveau undeva la 1, 60 și ceva. Deci, nu ține de înălțime nici pe departe.

| RAY explică (pentru mnbvf):

Si eu am vazut o fantoma da asta nu dovedeste existenta lor

| mnbvf a răspuns (pentru RAY):

E alegerea ta dacă vrei să te lași complexat de acest aspect.

| RAY explică (pentru mnbvf):

Eu ma las complexat de ratiune

| Claudiu1905 a răspuns:

Cea scunda are mai multa incredere in sine desi e un mister de ce. Eu sunt inalt si fricos. Dar asta pana imi dai prima palma si intru pe modul "lupta"

| RAY explică (pentru Claudiu1905):

Ce inaltime ai? de ce aia scunda are mai multa incredere in ea?

| Claudiu1905 a răspuns (pentru RAY):

Am 1.80 Stiu din experienta ca cei scunzi sunt mai increzatori dar habar n-am de ce

| RAY explică (pentru Claudiu1905):

Poate se ascund dupa o masca, sufera de complexul de inferioritate, vor sa demonstreze ca nu au frici

| Claudiu1905 a răspuns (pentru RAY):

Da, fiind complexati sunt mai motivati in a se antrena pentru lupta si deci de a capata abilitati care sa le permita sa provoace adversari mult peste categoria lor. Totusi sunt simple speculatii, nu vom sti decat dupa ce-i batem mar si ii luam la intrebari.

| RAY explică (pentru Claudiu1905):

Eu din cate am observat majoritatea persoanelor de mica inaltime sufera de complexe de inferioritate, mai grav e ca ei nici nu recunosc asta invetand minciuni care sa le apere credinta sa spun asa

| RAY explică (pentru Claudiu1905):

De ce sa le batem cu mere?

| Roxxy95 a răspuns:

Teoretic persoana inalta are mai multa incredere, dar practic inaltimea nu are legatura cu increderea.

| RAY explică (pentru Roxxy95):

De asta lumea e condusa de persoane inalte ca nu are legatura cu inaltimea

| Roxxy95 a răspuns (pentru RAY):

Lumea e condusa de persoane inalte? Da-mi si mie cateva exemple laughing

| RAY explică (pentru Roxxy95):

Uite si tu in jurul tau la vedete sau la persoane de afaceri ce inaltime au, majoritatea sunt inalte

| Roxxy95 a răspuns (pentru RAY):

M-am uitat si nu este adevarat.