| alexandru11111 a întrebat:

Credeti ca daca URSS nu primea nici un sprijin si americani nu se bagau an razboi Germania cu propile forte ar fi cucerit toata Europa inclusiv URSS?

5 răspunsuri:
| Liviu321 a răspuns:

Da, clar si nu cred ca era ceva foarte rau in astahappy doar ca omora tiganii, jidanii, in rest era destul de bine happy

| dragos9234 a răspuns:

Nu puteau sa cucereasca singuri Europa dar si Urss.

| Darkmagic a răspuns:

laughing
Europa era oricum ocupata la data cand germanii au declansat razboiul contra U.R.S.S.
Si da, ar fi castigat razboiul, n-ar mai fi existat comunism, si probabil n-am mai fi existat nici noi sa scriem acum pe TPU. big grin

| CaNaBiS13 a răspuns:

Dap,Germani erau mult mai puternici Ca URSS-ul, cucereau toata europa, inclusiv si URSSU-l erau si ca numar mai mare, aveau si armament mai bun.

| pintiliegabriel3 a răspuns:

Da.Majoritatea Europei era ocupata, in plus Germania avea putere industriala mai mare decat U.R.S.S.