| Mayar a întrebat:

Intrebare doar cu 3 variante de raspuns. Intra la tine in casa in mod ilegal un criminal, nu hot. Ce faci?
1- Fugi si te ascunzi prin casa. (Poate scapi, poate te prinde, asta e, risti.)
2- Il ranesti,
3- Il omori sa nu mai poata face rau nimanui.

Mentionez ca sunt intrebari fictive, se stie cu siguranta ca acela e un criminal. Deci, ce alegeti?

Nu vreau sa supar pe nimeni, pun intrebari fiindca sunt curioasa ce raspundeti.winking

Toti care au dat raspunsuri la subiect vor primi cusiguranta voturi. Funda doar o persoana, dar voturi favorabile sunt pentru toti.winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3. Din moment ce e criminal, clar a venit sa ucida pe cineva.
Deci, aleg a 2-a varianta. L-as lovi cu ceva in cap a.i sa lesine si as chema politia. Apoi, l-as lega pana ar ajunge politia si daca e nevoie, il mai lovesc o datarolling on the floor).
Ma rog, cred ca daca asta s-ar intampla (Doamne fereste!), iar parintii mei ar fi acasa, cred ca as alege a 3-a varianta, ca sa ma asigur ca nu vor fi raniti.

16 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Il ranesc, il leg si apoi il torturez. Daca il omor, scapa prea ieftin.

| Wøodenpints a răspuns:

Eu dorm cu bâta de baseball în pat și cu baioneta pe noptieră.
Cine are proasta inspirație de a intra neinvitat la mine în casă o face pe riscul lui și nu-i garantează nimeni că mai iese viu de-acolo.
Sau iese viu doar în cazul în care mă omoară el primul.

| bcalex96 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Mda si eu il am pe Chuck Norris sub perna.

| OoBunnyoO a răspuns:

1. Fug si ma ascund prin casa.

| Rakanishuu a răspuns:

3.
Nu ca sa nu mai faca rau nimanui neaparat, ci doar ca a intrat ilegal la mine in casa cu siguranta fara ganduri pasnice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3. Il omor, insa fac sa para ca a fost accidental.

| AndyLavy a răspuns:

Da..probabil multi ar raspunde doi sau trei.dar acum sa fim sinceri. nu cred ca sunt prea multe persoane care ar avea acest curaj. Eu una as fugi si as incerca sa gasesc un mod sau altul sa ies din casa. cine dq s-ar gandi in momentul ala ca "mda..ba asta a omorat multi oameni si pentru a nu mai face rau la nimeni, ia sa-mi incerc norocu s-al omor "laughing).
De ranit nu as indrazni, totusi este un criminal.stie ce si cum, iar eu sunt fata laughing nu prea se potriveste.

| a răspuns:

Heii. As alege prima varianta. M.as ascunde, intr.un loc sigur. Nu il pot răni, deoarece este periculos. Iar mai apoi, nu pot omori un om, pentru a ii da o lecție straight face. Dumnezeu ii pedespeste.

| kidy00 a răspuns:

Salut! Daca as mai gandi in acel moment, m-as ascunde undeva sa nu am vada(pat, mobilier), apoi daca ar fi sa il iau prin surprindere, da l-as omora cu ceva. happy Numai daca as gandi atunci asa laughing, sau as sta ascuns happy, sau as filma laughing. Bye

| irbis96 a răspuns:

Nu prea am unde sa ma ascund la mine in casa laughing N-am decat sa scot paleta de tenis din dulap si sa trec la atac. Fara omor totusi, am demnitate~

| Prietenoasa a răspuns:

Eu i-as da ce ii trebuie si din cele trei ma ascund daca ii destept ea ce ii trebuie si pleaca.

| bcalex96 a răspuns:

Multi dintre voi spuneti ca ati face aia si alta dar nu e asa, daca vezi ditamai malahu ca vine spre tine si ai mai fi si singur in casa nu ziceti ca il luati pe la spate si alte chestii, te-ai pisa pe tine de frica, te ascunzi degeaba te gaseste doar nu ai castel cu pasaje secrete, sa te iei la bataie cu el? asta e sinucidere curata doar daca din intamplare nu esti luptator profesionist sau ceva in domeniul asemanator, Doamne fereste de chesti de astea.

| DaNuTzU2013 a răspuns:

Gandind logid:
Daca acel criminal a intrat la tine in casa e clar ca vrea sa te omoare pe tine sau pe cineva din casa.
Daca ai gihnionul sa fii tu cel pe care vrea sa-l omoare e clar ca o sa te caute si in gaura de sarpe daca te ascunzi.Deci prima varianta exclusa.
Dar daca ar fi sa ma ascund undeva unde as avea cele mai mari sanse sa supravietuiesc ar fi in sistemul de aerisire.laughing
Nu mai are rost sa vorbesc de a-l omora sau a-l rani cel putin.
E clar ca un criminal nu ar veni decat cu pumnii laughing(cel putin un cutit)
Asta e gandind logic laughing
Dar dupa mine, hmm greu de spus.Nu l-as omora l-as ranii l-as bate pana nu mai are suflu.Bineinteles daca s-ar intampla asta in realitate cred ca oricine ar fi atat de speriat ca ar face pe el. Daca ar intra dupa tine in casa primul lucru la care te gandesti ar fi:
Cum sa scap? Sa sun la politie? Unde e telefonul? Am facut pe mine?
Asta e parerea mea laughing

| Silviucu2000 a răspuns:

Primul lucru pe care il fac e sa ma ascund in bucatarie si imi ceva greu si dupa aceea cand intra in bucatarie il lovesc in cap pana lesina chem politia dar intre timp imi fac o poza si o postez pe facbook si desigur il leg ca sa nu scape.

| xXAnimeOrNothingXx a răspuns:

Il ranesc tare (cu sticla sau sau ceva ascutit de vreo 10 ori sau mai mult))si apoi fug intr-o camera.Bat in lemn...happy

| Valerika201510 a răspuns:

Il ranesti si fugi dupa ajutor