| IzvorulDeIntelepciune a întrebat:

Intrebare pentru fete si femei :
Presupunem ca x si y sunt doi frati gemeni care au orice varsta intre 16 si 49 de ani fiecare. Sa ne intelegem din start, amandoi sunt curati, ingrijiti, cu unghiile taiate, vaccinati, etc (deci niciunu' nu arata ca un boschetar). Amandoi stiu sa vorbeasca si sa se comporte in societate. X se imbraca simplu cu haine noname, foloseste produse de ingrijire noname, este tuns clasic fara a avea o freza aparte si nu este interesat sub nicio forma de tendintele de sezon.
y in schimb se imbraca cochet, cu haine si accesorii scumpe, foloseste numai produse de ingrijire de marca, are o freza cool si este atent la detalii (nu face combinatii care nu se portivesc gen pantofi verzi si pantaloni portocalii).
Amandoi au personalitati puternice si niciunu nu vrea sa se schimbe.
Intrebari :
1)Cat de mult conteaza tinuta unui baiat/barbat?
2)V-ati comporta la fel in preajma lui x ca si in preajma lui y?
3)Despre care dintre cei doi ati barfi mai mult cu colegele/prietenele?
4)Cu care din ei ati putea avea o relatie?
Nota informativa : Cei doi sunt frati gemeni, dar nu sunt identici (decat eventual fizic). Desi au multe lucruri si obiceiuri in comun, fiecare are alta personalitate, alt job, alte preocupari. Niciunu n-are masina, sac

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel cu noname deja mă idolatrizează, deci alegerea e clară.batting eyelashes

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

Cred ca a vrut sa spuna altceva... ma rog fiecare cu fanii luilaughing

NOname
| NOname a răspuns:

Serios acum, probabil nu aş alege pe niciunul, iar narcisistul/snobul (dacă n-ar fi un drag sexy sau un gay drăgălaş) ar fi eliminat din opţiuni (de orice fel) primul.

| pietrean a răspuns (pentru NOname):

Dar ce ar avea in minus un "gay dragalas"?

| NOname a răspuns (pentru pietrean):

De ce în minus?
Am zis ceva de minus?

Doar că narcisismul/snobismul, în cazul unui om drăgălaş, ar deveni la rândul său drăgălaş, nu respingător şi am putea să devenim chiar foarte buni prieteni (sunt mai ciudată de fel, mă împrietenesc mai greu cu cei care îmi provoacă repulsie).

| pietrean a răspuns (pentru NOname):

Adica un gay si pe deasupra si dragalas, ti-ar provoca repulsie.Ai vrtut sa o dregi, dar nu prea ai reusit.Te invarti in jurul cuvintelor mari, ca sa disimulezi ceea ce ai spus anterior.
De, oameni si oameni!

| NOname a răspuns (pentru pietrean):

Nu e vina mea că ai înţeles tocmai pe dos.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

1.Ţinuta e doar să îţi acopere trupul, nimic mai mult.
2.Categoric nu.E chiar obositor să ai lângă tine un băiat care are mai multă grijă de aspectul lui, decât tine.
3.Y
4.X
P.S.Maşina e doar un obiect, un mijloc de transport.Prefer trenul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Haina este,, cartea de vizita '' a oricarui om.Nu e musai sa fie de,, firma', e de ajuns sa fie ingrijita si curata.
Atata timp cat caracterul ok, ma comport la fel
Barfa... stai ca mai ma gandesc
Relatie. nu stiu mai
Despre fratii gemeni s-au auzit ca mai fac si glume...Deci pas!

| pietrean a răspuns:

1)Tinuta ingrijita,asortata in intregimea ei,adecvata si locului in care esti(nunta,piata, sport, etc), chiar fara sa fie de firma, este esentiala.
2)Da,daca ambele persoane, s-ar comporta civilizat, normal.
3)Nu as avea de ce sa barfesc, daca ar fi amandoi oameni sociabili, politicosi.Nici daca ar fi unul din ei arogant(si aici mai mult ma refer la cel cu haine numai de firma, daca s-ar comporta inadecvat), nu as avea nimic de comentat, ci doar as incerca sa-l evit cat pot de mult.
4)Mai mult ca sigur, cu cel care este un OM, care nu ar fi increzut, care nu-si alege prietenii in functie de ce "firma"poarta pe el si de cati bani are in buzunar, de ce relatii are.Mai mult ca sigur,cu cel care umbla elegant, curat, ingrijit, fara sa se laude cu haine de firma, adica X.
Sunt multi care profita, deoarece isi permit sa poarte doar lucruri scumpe si devin aroganti.Ma indoiesc ca unul cu haine mai modeste,poate fi asa!
Dar ce pacat,ca sunt multe fete, care aleg tocmai pe cei care nu merita.Dar,probabil,asa cum sunt ele(pitzipoance), tot asa aleg sa se invarta in aceleasi cercuri din societate, care sa le accepte.
Poate sunt si persoane care se imbraca si folosesc numai articole de firma, dar cred ca sunt atat de putine care reusesc sa ramana si oameni adevarati, fara a fi plini de ei.