| Roz a întrebat:

Eu cu sora mea geamana ne imbracam de obicei la fel dar de la un timp am decis sa nu ne mai imbracam la fel pentru ca oameni se uitau ciudat la noi
Voi ce parere aveti despre gemeni identici care se imbraca la fel?

Răspuns Câştigător
| Ralu_6779 a răspuns:

Mie mi se pare destul de deosebit in a avea o sora geamana
Dar daca nu vreti sa va imbracati la fel asta e...

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pana la o anumita varsta, sa vezi niste gemeni micuti imbracati la fel pe strada e adorabillove struck
Daca insa au peste 10 ani devin punct de atractie si de zambete ascunse. E ca jocul ala in care incerci sa gasesti diferentele dintre poze

| xAvrilx a răspuns:

Ii ador!
Si eu ma uit la ei foarte atent pentru ca e minunat!
Oricine ar vrea o sora geamana! Nu va rusinatiwinking.

| Anduciu a răspuns:

@ladygaga, nu a facut niciun pleonasm, exista gemeni care nu sunt identici.
Si eu am o sora geamana(Angiutssa pe TPU) si ne-am imbracat la fel pana la 13 ani.De cand nu ne mai imbracam la fel am observat ca oamenii se uita la fel de ciudat la noi.
Cateodata ma enervez cand vad oameni in toata firea ca se holbeaza la noi, apoi isi spun in soapta "Uite gemene". Unii au impresia ca nu-i auzim.
Cand copiii mici se uita la noi ma simt mai bine, pentru ca ei sunt inocenti.Nu pot sa nu rad cand imi aduc aminte de copiii care au ramas cu gura cascata cand am trecut pe strada, zicand in gura mare "Sunt gemene! Uite ce seamana!" sau cand ne-au zis "gemenele oracol"rolling on the floor. Imi place ca cei mici nu se ascund.happy
Puteti sa va imbracati la fel sau diferit, oricum o sa se vada de la o posta ca sunteti gemene.happy

| ladygaga a răspuns:

A avea o sora geamana aduce multe avantaje.

Dar daca deja sunteti mari nu mai e nevoie sa va imbracati la fel.pentru ca desi sunteti gemene probabil ganditi diferit nu numai la capitolul haine.

Deci eu zic sa nu va mai imbracati la fel.Alegerea e a voastra oricum

P. S.: ai facut pleonasm : gemeni identici tongue

| lyrics a răspuns:

Poate fi amuzant, dar si enervant.
dar totusi, ar trebui sa va formatsi un stil propriu.adica e destul ca sunteti identice, nup?
eu imi doresc f mult gemeni, 2 baieti(nu acum). dar cand vor fi mici, nu o sa'i imbrac la fel.
cand vor creste, ei vor putea decide ce vor face

| roberta_3262 a răspuns:

Mie mi se pare super tare sa ai o sora geamana.Si eu ar fi trebuit sa am o sora geamana dar a murit la nastere.sad

| SeNyS a răspuns:

E ft frumos sa ai o sora identica. dar nu mi-ar place sa ma imbrac la fel cu sora mea, pentru ca as avea nevoie de originalitate, de personalitate!

| Iulika96 a răspuns:

Eu am o colega de clasa care are o sora, dar nu sunt de aceeasi varsta(una are 14 ani cealalta 13) si sunt aproape identice.Pana si coafura e la fel. Ceea ce vroiam sa spun este ca unii isi doresc sa aiba pe cineva imbracat la fel, altii nu. Daca voi v-ati saturat alegeti-va un stil propriu, dar nu luati lumea in seama ca asa nu mai ajungeti nicaieri. Ce daca se uita ciudat poate va admira, mai ales daca sunteti dragute.Nu cred ca e rau sa va imbracati la fel dar nu strica o incercare, voi ce spuneti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gemenii au fost"obsesia"vietii melehee hee. Esti una din norocoasele care are parte de acest dar, o sora geamana. Ce mult mi-as fi dorit sa am si eu una... Dar multumesc Domnului pentru cele doua surori care le am(chiar daca suntem atat de diferite si la propriu si la figurat). Nu mi se pare ciudat deloc, daca gemenii se imbraca la fel, ciudati sunt cei care se uita la voi in felul ala(ciudat). Fii fericita ca ti-a dat Dumnezeu o sora geamana(eu macar sper sa am parte intr-o zi de copiii gemeni pe care mi-i doresc atat de mult...)day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu si sora mea suntem gemene identice nu prea avem dosebiri fizice, mai deloc, avem acceasi coafura si ne imbracam la fel tot timpul...si este superd, din toate punctele de vedere avem avantaje la note(ne mai incurca profii)la baieti. Intradevar se mai uita lumea la noi pe strada, dar nu ma deranjeaza, si surpriza avem 16 ani ...si inca ne inbracam la fel avem bijuterii la fel tot nu mi se pare nimic anormal, cred ca trebuie sa profitati de acest lucru:*:*:*

| lc13cm3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si la mine la scoala sunt niste gemene din a 11-a care se imbraca la fel big grin

| lc13cm3 a răspuns:

Mi se pare normal(intr-un fel...la fel si colegilor de la alta clasa pe care i-am auzit mai mereu spundandu-le gemenelor de la ei din clasa sa se imbrace la fel laughing) Imi plac., adica pana la urma gemenii au o legatura deosebita... :3 :* happy

| lc13cm3 a răspuns:

Are si ea TPU, daca da cum il are? big grin

| deutza_5781 a răspuns:

Sincer eu intodeuna am vrut sa am o sora geamana idenitica cu minebatting eyelashes asta fiindca am atreage atentia si in plus nici nu sti ce mult le plac baietilor 2 gemene identice frumoasebatting eyelashes una la mana ca iesiti in evidenta f mult si 2 la mana ca e un miracol de la dumnezeu sa ai o sora la care sa te uiti la ea ca in oglindabig grin... daca voua va place sa va imbracati identic este super nu trebuie sa incetati sa va imbracati la fel daca oameni se uita ''ciudat'' si iti garantez ca nu cont cum va imbracati fiindca oriunde ati merge impreuna oameni o sa va admire in continuare indiferent de cum va imbracati iar voi chiar daca sunteti identice la aspect la personalitate sunteti foarte diferite deci... orice ati alege in functie cu imbracamintea la fel va fi dar puteti sa incercati asa daca de ex nu vreti sa va imbracati chiar identic amandoua puteti sa va luati acelasi model de bluza dar in culori diferite si coafura de ex una sa aiba parul in coama si alta lasat pe spate si asa nu sunteti imbracate chiar identicbatting eyelashes sper ca te-am ajutat pwpic:X

| expandator a răspuns:

E deosebit! nu se uita ciudat, ci, cu admiratie!