| Catalion a întrebat:

Intrebarea intrebarilor. Oare o sa demisioneze Basescu?

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Basescu e un gunoi,un maaare gunoi,poate ati auzit si voi cum i-a facut pe cei care protesteaza,i-a facut viermi si ciumpalaci! dupa ce ca isi ia salaru din munca poporului si se inbogateste pe spatele lor,mai are si tupeul sa ne jigneasca asa.
Daca e asa tare si se crede asa corect nu inteleg de ce nu iese ca sa vorbeasca cu lumea,dc se ascunde in spatele camerelor de filmat si da declaratii doar! ar trebui sa iasa sa vb cu oamenii pentru ca ei asta asteapta!
nu o sa demisioneze pentru ca e un gunoi si un jeg de om si ar mai lua inca ceva banuti de pe noi!
am ajuns de rasul Europei de cand e el presedinte,peste tot ne-a facut de rusine si el si fica'sa.
Deja a ajuns cutitul la os si nu mai poate nimeni,de noi,de studenti isi bate joc,ne ia locurile la buget,abonamentele la mijloacele de transport in comun, bursele, etc...nu e asta bataie de joc? sa nu iesi in strada si sa ii ceri demisia?
cu toate ca...sunt aproape sigura ca nu va demisiona, asta daca nu o sa ne adunam din ce in ce mai multi si o sa insistam!
sa speram ca scapam de el totusi! si dupa ce scapam de el, mai este o problema! pe cine naiba sa votam? ca toti sunt ca el acolo! cred ca eu o sa incep sa il simpatizez pe Vadim Tudor!

| Catalion explică (pentru AlinaaAli):

Sau poate pe Diaconescu. Oare o sa fie un bun presedinte daca o sa fie ales sau candideaza doar ca sa faca audienta? Nu stiu in cine sa am incredere.

| AlinaaAli a răspuns (pentru Catalion):

Diaconescu nu e in stare sa conduca o tara,asta e clar!
e un profitor si un corupt la fel ca si ceilalti!
Becali nu e in stare sa aiba grija de oile lui,deci,nu creed ca il duce capul sa tina o tara intreaga pe picioare!
Ponta la fel,e o mare sluga a lui Iliescu, deci daca il alegem pe Pontail avem presedinte pe Iliescu!
Crin Antonescu la fel, un betiv care habar nu are cat face 2 plus doi si se vrea presedinte!
Deci eu cred ca Vadim ar fi bun acum!

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu o să apuc eu acest moment! Si niciunul dintre noi!

evenso
| evenso a răspuns:

Nu

| negru30 a răspuns:

Dumnezeu va orandui - Cu EL nu poti sa te pui

| justagirl2 a răspuns (pentru negru30):

Exact

| negru30 a răspuns (pentru justagirl2):

Rugati-va sa oranduiasca Dumnezeu pentru poporul roman - Romania este tara protejata de Fecioara Maria

| justagirl2 a răspuns:

Eu sper ca da, oricum se pare ca romanii nu cedeaza asa usorhappy

| Angelique1 a răspuns:

Nu avem noi norocul astasad