| etudor a întrebat:

La ce imi servesc punctele acumulate la oracol?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.eucunosc.com/2012/02/pictura-din-puncte.html
Spor la treabă!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți servesc la creșterea punctajului general, implicit și urcarea în topul TPU.
Numai bine!
Pa, pa.

| etudor explică (pentru Legiuitoarea):

BUN.Si urcarea in top la ce-mi foloseste? Raspunsuri vagi. Avantaje?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru etudor):

Bună.
Punctele nu se pot transforma în bani, dacă la asta te-ai gândit.
Ele sunt pur și simplu munca ta pe acest site.
Acum nu mai ai un răspuns vag.
O seară liniștită.
Pa, pa.

| AdrianoB a răspuns:

Punctele te ajuta sa cresti in rank.
Cu cat ai mai multe puncte, cu atat cresti in rank mai mare.
Puncte primesti pentru o multime de lucruri aici pe TPU, printre care si oracolul.

Uite aici raspunsul dat de TPU:

Ce este Oracolul TPU?
Oracolul TPU este un instrument care aduce distractia cu colegii de clasa si prietenii in mediul virtual. Poti raspunde in fiecare zi la o intrebarea postata pe site, descoperind ulterior cu care dintre prietenii te potrivesti cel mai bine. Pentru fiecare raspuns oferit, primesti 20 de puncte care se adauga punctajului tau total si te ajuta sa cresti in rank.

Succes!