| Amalia_7543 a întrebat:

La ce sunt bune fundele?
Cum le pot trimite?
La ce imi folosesc in general?
Raspunsul cel mai explicit primeste funda!

Răspuns Câştigător
| AlysaAly a răspuns:

Fundele inseamna 100 de puncte iar acele punce iti arata cat de mult ai ajutat tu oameni\persoanele pe acest sait.
Fundele nu se trimit ele se dau la persoana care a raspuns bine la o imtrebare cand o persoana cere ajutorul iar acea persoana la ajutat cel care a pus intrebarea ii da funda, este in dreapta la raspunsul meu, iti apare o fundita gri daca vrei sai dai funda persoanei care te-a ajutat sa intelegi cel mai bine.
Fundele in general sunt puncte care te ajuta sa uri in rang: exemplu: eu am 75 de funde si sunt pe rank-ul 1527, cu cat raspund la mai multe intrebari si iau fundita rank-ul scade, daca am mai multe raspunsuri castigatoare maine cand intru pe sait eu nu voi mai avea rank-ul de 1527 va fi de exemplu la 1398 cred depinde de raspunsuri si voturile care le primesc.

Succes

1 răspuns:
| LarisaOana a răspuns:

Primesti funda atunci cand raspunsul tau e cel mai bun si oferi funda celui care te-a lamurit cel mai bine la o intrebare postata de tine. Funditzele te ajuta sa devii expert TPU. Funda?