| andreievelinthird a întrebat:

La medicina după ce termini facultatea ai serviciul garantat?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Vezi ca dupa medicina mai ai minim 3 ani de rezidentiat. Abia dupa iti poti gasi loc de munca, si cerere e destula.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vrei să spui, loc de muncă garantat. Nu. Doar că nu am auzit medici să fie șomeri.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ai intre 3-5 ani rezidențiat după rezi îți cauți job. Vezi când scoate un spital un post pe specializarea ta și dai concurs pentru postul respectiv.